نگرانی دبیر کل ناتو از نقض آتش بس سوریه

دبیر کل ناتو نگرانی خود را نسبت به گزارش‌های منتشر شده در خصوص نقض آتش بس سه روزه در سوریه اعلام کرد و از همه طرف‌ها خواست تا به این آتش بس احترام بگذارند.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو امروز دوشنبه ضمن ابراز نگرانی از گزارش های مربوط به موارد نقض آتش بس سوریه، از همه طرف های درگیر در این کشور خواست تا به این آتش بس احترام بگذارند.
وی در کنفرانس خبری در کویت تاکید کرد: ما نشانه های امیدوارکننده ای مشاهده کرده ایم که نشان می دهد آتش بس تا حد زیادی رعایت شده ولی در عین حال، گزارش هایی را نیز درباره نقض موارد آتش بس دریافت کرده ایم.
وی در ادامه تصریح کرد: بی شک این موجب نگرانی است چرا که این مساله مهم است که همه طرف ها باید به توافقنامه آتش بس احترام بگذارند. این بهترین راه برای از سرگیری تلاش ها با هدف دستیابی به یک راهکار سیاسی برای پایان دادن به درگیری های ۵ ساله سوریه خواهد بود.
این آتش بس از روز شنبه در سوریه برقرار شده است. این آتش بس امروز دوشنبه وارد سومین روز شده و علی رغم اینکه دو طرف همدیگر را به نقض آن متهم کرده اند ولی تا حد زیادی آتش بس حفظ شده است.
استولتنبرگ گفت: ناتو نگران افزایش حضور نظامی روسیه در خاک سوریه است. حملات هوایی روسیه عمدتا شبه نظامیان را به جای داعش هدف قرار داده است.
وی در پایان افزود: ناتو هیچ برنامه ای برای اعزام نیروی زمینی به سوریه ندارد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.