افتتاح ۲۶هزار فقره حساب تسهیلات ویژه مسکن بانک ملی

تعداد حساب‌های طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران از مرز ۲۶هزار فقره گذشت.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، طرح ویژه مسکن که به منظور ارائه تسهیلات خرید و ساخت مسکن در نیمه دی ماه سال گذشته توسط بانک ملی ایران آغاز شد، اکنون با استقبال گسترده‌ای از سوی متقاضیان مواجه شده است.
متقاضیان تسهیلات می‌توانند با افتتاح سپرده ویژه مسکن در همه واحدهای بانک ملی ایران و طی مراحل قانونی، از این تسهیلات استفاده کنند.
در روش دیگر که به تازگی و پس از عرضه اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در فرابورس میسر شده، متقاضیان می‌توانند این اوراق را از طریق فرابورس خریداری کرده و تسهیلات را دریافت کنند.
شروع معاملات اوراق تسهیلات ویژه مسکن بانک ملی ایران در فرابورس، تاثیر محسوسی بر قیمت اوراق مشابه آن داشته و پیش‌بینی می‌شود با افزایش عرضه این اوراق، قیمت‌ها باز هم تعدیل شود.
پیش از این فعالان بازار مسکن در اظهارنظرهای متعددی ضمن تقدیر از بانک ملی ایران برای ورود به این عرصه و شکستن انحصار بازار تسهیلات مسکن، این اقدام را گامی موثر برای کمک به خانه‌دارشدن بخش قابل توجهی از متقاضیان دانسته بودند.
نرخ سود تسهیلات ویژه مسکن بانک ملی ایران ۱۷٫۵ درصد است و به سپرده‌ها نیز سود سالانه ۱۰ درصد تعلق می‌گیرد.
هر یک برگ اوراق گواهی مسکن معادل ۵میلیون ریال تسهیلات است که مشتری می‌تواند پس از دوره‌های مشخص، اوراق خود را به صورت تسهیلات از بانک دریافت کرده و یا اصل اوراق را با نرخ روز در فرابورس معامله کند.
سقف تسهیلات انفرادی در تهران به ازای هر نفر ۶۰۰میلیون ریال به همراه ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات جعاله است و زوجین می‌توانند تا سقف ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
سقف تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت برای زوجین ۸۰۰میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۶۰۰میلیون ریال است. همچنین سقف میزان تسهیلات جعاله در این مناطق همچنان ۱۰۰میلیون ریال است.
دوره بازپرداخت این تسهیلات حداکثر ۱۲ سال و دوره بازپرداخت تسهیلات جعاله حداکثر ۳ سال است. اوراق گواهی حق تقدم مسکن بانک ملی ایران از تاریخ صدور به مدت ۲ سال اعتبار دارند و حداکثر یک ماه پس از پایان مهلت انقضای اوراق، امکان دریافت تسهیلات مسکن از طریق شعب بانک میسر است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.