رئیس مرکز آمار ایران: نرخ تورم سالانه کشور ۱۲.۶ درصد است

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه تنها مرجع قانونی اعلام هرگونه آمار و اطلاعات آماری در کشور مرکز آمار است، افزود: براساس داده‌ها و شاخص های آمار ایران هم اکنون نرح تورم نقطه به نفطه در کشور ۹/۹ درصد است.

عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران اظهار کرد: برای دستیابی به میزان دقیق تورم باید تعداد ۶۰۰ هزار نمونه توسط کارشناسان و ماموران آموزش‌دیده سازمان آمار بر روی ۳۶۵ قلم کالای مختلف در تمام نقاط شهری و روستایی انجام شود و پس از پایش‌های دقیق فنی نتیجه این فرآیند به اطلاع عموم مردم برسد.
وی مرکز آمار را تنها مرجع قانونی اعلام هرگونه آمار و اطلاعات آماری در کشور دانست و افزود: براساس داده‌ها و شاخص های آمار ایران هم اکنون نرح تورم نقطه به نفطه در کشور ۹.۹ درصد است.
آذر به نقش سازنده آمار در توسعه جامعه و قدرت برنامه‌ریزان کلان کشوری اشاره کرد و یادآور شد: بودجه سال آینده کشور نسبت به بودجه امسال به میزان پنج درصد رشد دارد.
وی سپس با اشاره به خیانت استکبار جهانی با همکاری عربستان سعودی در کاهش بی سابقه قیمت نفت گفت: برنامه توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور توسط دولت دهم طراحی شد و ۳ سال پایانی آن توسط دولت تدبیر و امید اجرا شده است که بدون شک با تدوین و اجرای برنامه ششم توسعه توسط دولت شاهد رشد شاخص‌های اقتصادی خواهیم بود.
رئیس مرکز آمار ایران اجرای برجام را گامی مثبت خواند و تاکید کرد: تعامل با جامعه جهانی و بکارگیری سرمایه‌های خارجی، شاخص‌های توسعه متوازن را در ایران ارتقا می‌دهد.
آذر از تعیین ۳۵ تا ۴۰ دلار برای قیمت هر بشکه نفت در بودجه سال آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: افزایش تولید روزانه نفت تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در بودجه سال ۹۵ توسط دولت پیش‌بینی شده است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.