رشد اندک شاخص کل بورس در نخستین روز هفته

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز (شنبه) بازار سرمایه، با ۱۶ واحد در ارتفاع ۶۱ هزار و ۴۳۶ واحدی ایستاد.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه ۵۳۴ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان در ۳۱ هزار نوبت داد و ستد شد.
بیشترین اثر مثبت بر رشد شاخص نیز توسط نمادهای معاملاتی حکشتی و فملی رقم خورد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، شپنا، پارسان، شبندر و رمپنا با افت خود مانع رشد بیشتر شاخص بودند.
در حالی که در معاملات امروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) ۶ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۷ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۵ واحد و بازار دوم ۳۴۹ واحد رشد کردند شاخص آزاد شناور ۳۲ واحد و بازار اول ۴۲ واحد افت کردند.

ارزش معاملات فرابورس به مرز یک هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال رسید
امروز همچنین ۱۱۲ میلیون و ۴۴۰ هزار ورقه بهادار در حدود ۲۳ هزار نوبت خرید و فروش شد و ارزش آن به یک هزار و ۴۵۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال رسید.
گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با معامله ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم به ارزش بیش از ۳۵ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات سهام امروز به نام خود ثبت کرد و آیفکس با حدود یک واحد افزایش به ۶۷۷ واحد رسید.
این گزارش حاکیست، سهام توسعه و عمران کرمان، قاسم ایران و فولاد هرمزگان بیشترین افزایش قیمت را در بازار فرابورس تجربه کرد و در سوی دیگر بازار، سهام زغال سنگ پروده طبس، پالایش نفت شیراز و تدبیرگران فارس و خوزستان با بیشترین افت قیمت روبرو شدند.
این در حالی است که اوراق تسهیلات مسکن امروز در همه نمادها با افت قیمت مواجه و در محدوده ۶۸۰ تا ۷۲۴ هزار ریال معامله شد.
علاوه بر این در بازار ابزاهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات ( صندوق های قابل معامله) ETF به صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار سهم اختصاص یافت و بیشترین حجم معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز مربوط به معامله ۳۲۰ هزار و ۱۳۰ ورقه اجاره مپنا بود.
امروز همچنین خرید و فروش اسناد خزانه اسلامی با قیمت ۹۵۳ هزار و ۶۴۶ ریال به پایان رسید و نرخ بازده تا سررسید این اوراق معادل ۲۵.۲۶ درصد شد.
نماد معاملاتی شرکت پالایش نفت لاوان با توجه به دریافت اطلاعات مبنی بر تعدیل با اهمیت پیش بینی عملکرد سال مالی ۱۳۹۴ و شرکت فرآورده های غذایی و قند چهارمحال برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در هفتم دی ماه امسال، در پایان معاملات متوقف شد. ضمن اینکه نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت گروه صنعتی بوتان در نماد 'بوتان۱' برای پرداخت اصل مبلغ اوراق و پرداخت آخرین سود علی الحساب سه ماهه اوراق در این تاریخ( هفتم دیماه) در پایان معاملات امروز متوقف شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.