برانکو در مشهد متوقف شد/ زور پرسپولیس به پدیده نرسید

تیم فوتبال پرسپولیس در دیداری پرهیجان با تساوی دو بر دو مقابل پدیده متوقف شد.

در آغاز هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال تیم‌های پدیده و پرسپولیس از ساعت ۱۴:۴۵ در مشهد به دیدار یکدیگر رفتند که این دیدار در پایان با تساوی دو بر دو به پایان رسید.
در این بازی پرسپولیسی‌ها کاملا به بازی مسلط بودند و پدیده تنها روی یکی دو صحنه و ضد حمله صاحب موقعیت روی دروازه پرسپولیس شد.

نیمه نخست
دقیقه ۸ داور برای پرسپولیس ضربه ایستگاهی اعلام کرد که محسن مسلمان این ضربه را از فاصله ۳۰ متری به روی دروازه فرستاد اما حاصلی نداشت. ۲ دقیقه بعد مهدی طارمی با پاس عمقی زیبا رامین رضاییان را صاحب توپ کرد و این بازیکن هم بلافاصله سانتر تند و تیزی به روی دروازه پدیده انجام داد اما پیش از عالیشاه مدافع پدیده توپ را زد.
دقیقه ۱۲ حرکت تیمی زیبای پرسپولیسی‌ها با یک و دوی رامین رضاییان و احمد نوراللهی همراه شد و در ادامه توپ به طارمی رسید که این بازیکن از داخل محوطه جریمه شوت محکمی را به سمت دروازه زد اما مدافع پدیده آن را دور کرد.
دقیقه ۲۱ پس از پاس‌های متعدد و پشت سر هم پرسپولیسی‌ها، نوراللهی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و به سمت دروازه شوت کرد اما این شوت هم حاصلی نداشت.
دقیقه ۳۹ مهدی طارمی به زیبایی توپ را داخل محوطه جریمه پیش برد و به سمت دروازه شوت زد اما روشنگر دروازه‌بان پدیده در گوشه دروازه و از روی خط توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۰ میلاد کمندانی هم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد. این بازیکن با دروازه‌بان پدیده تک به تک شد اما روشنگر زودتر به توپ رسید.
در دقیقه ۴۳ بازیکنان پدیده از یک فرصت ضد حمله به خوبی استفاده کرد و خود را تا آستانه گلزنی پیش بردند اما این فرصت از دست رفت و توپ به کرنر فرستاده شد. در ادامه ضربه کرنر به محوطه جریمه ارسال شد تا در یک رفت و برگشت بازیکن پدیده توپ را به سمت دروازه مکانی شوت کند که این توپ با خوش‌شانسی پرسپولیسی با برخورد به دیرک افقی به زمین بازگشت.

نیمه دوم
نیمه دوم را نیز پرسپولیس هجومی‌تر آغاز کرد.
در دقیقه ۵۱ رامین رضاییان ضربه ایستگاهی را برای پرسپولیس به سمت دروازه فرستاد اما این توپ حاصلی برای سرخ‌پوشان نداشت. یک دقیقه بعد همین بازیکن با حرکت خوب خود در خارج محوطه جریمه پدیده صاحب توپ شد و آن را سانتر کرد اما پاس به عقب این بازیکن به طارمی نرسید.
دقیقه ۵۷ بر خلاف جریان بازی و در حالی که توپ و میدان کامل در اختیار پرسپولیس بود، مهدی خیری از پدیده گل اول بازی را به ثمر رساند. در این صحنه سوشا مکانی در خروج از دروازه اشتباه کرد تا توپ داخل محوطه جریمه به معین عباسیان برسد. این بازیکن هم با یک پاس عرضی بموقع، خیری را مقابل دروازه خالی پرسپولیس صاحب توپ کرد تا گل اول بازی به ثمر برسد.
۲ دقیقه بعد پرسپولیسی‌ها می‌توانستند از شلوغی جلوی دروازه پدیده استفاده کنند و به گل برسند اما تراکم مدافعان میزبان اجازه این کار را نداد.
دقیقه ۶۱ حرکت سریع بازیکنان پرسپولیس این تیم را به یک ضربه کرنر رساند. در ادامه توپی که ارسال شده بود مقابل دروازه به مهاجم پرسپولیس رسید اما شوت او را مدافع پدیده از روی خط دور کرد.
دقیقه ۶۶ رامین رضاییان داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد و به زیبایی به سمت دروازه پدیده شوت زد اما روشنگر با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۶۷ مهدی طارمی گل تساوی بازی را به ثمر رساند. در این صحنه بهترین گلزن پرسپولیسی‌ها با روشنگر تک به تک شد و با ضربه فنی دروازه را باز کرد.
دقیقه ۷۲ اما پدیده به گل دوم خود رسید. این بار هم در حالی که پرسپولیسی‌ها حملات گسترده‌ای را به روی دروازه پدیده تدارک می‌دیدند تیم میزبان از فاصله ۵۰ متری صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. توپ ارسالی در شلوغی محوطه جریمه به محسن بنگر برخورد کرد تا گل دوم پدیده، گل به خودی باشد.
دقیقه ۷۷ سانتر رامین رضاییان که تند و تیز بود از جلوی سر عالیشاه عبور کرد تا این بازیکن نتواند گل تساوی را به ثمر برساند.
دقیقه ۸۵ بازیکنان پدیده روی یک ضد حمله خطرناک با سوشا مکانی تک به تک شدند و در حالی که بازیکن پدیده توپ را از مکانی عبور داده بود دروازه‌بان پرسپولیس روی او خطا کرد تا دروازه تیمش را نجات دهد. او به خاطر این خطا از زمین بازی اخراج شد.
دقیقه ۹۴ رامین رضائیان از روی ضربه ایستگاهی که از فاصله ۳۰ متری زده شد به زیبایی دروازه پدیده را باز کرد تا بازی دوباره به تساوی کشیده شود و پرسپولیس رکورد نباختن خود را همچنان حفظ کند.
پرسپولیس با این تساوی ۲۶ امتیازی شد و در رده چهارم باقی ماند. پدیده نیز با ۱۸ امتیاز موقتا به رده یازدهم صعود کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.