مشارکت پررنگ بانک ملی ایران در رخداد تبریز ۲۰۱۸

بانک ملی ایران در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و همچنین با هدف معرفی کشورمان به عنوان مقصد گردشگری مناسب با توجه به پیشینه تاریخی، تنوع جغرافیایی و… در رخداد تبریز ۲۰۱۸ مشارکت فعالی داشته است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، سازمان کنفرانس اسلامی طرحی را از سال ۲۰۱۵ با نام معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی آغاز کرد. در این طرح هر ساله شهری از کشورهای اسلامی به عنوان «شهر نمونه گردشگری جهان اسلام» معرفی می‌شود که در سال ۲۰۱۸ نیز شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام معرفی شد.
بر این اساس بانک ملی ایران که همیشه حمایت از حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را در دستور کار خود داشته و تعدادی از ساختمان‌های آن ثبت میراث فرهنگی گردیده و همچنین در سال گذشته موزه خود را تأسیس نمود، در این رویداد نیز تلاش کرده است تا در کنار سایر سازمان‌های متولی این رویداد، به معرفی هرچه بهتر کشور ایران به خصوص شهر تبریز به گردشگران داخلی و خارجی و همچنین تسهیل امور مرتبط با گردشگران بپردازد.
این بانک، شعبه مرکزی تبریز خود را که سردر آن در آثار ملی کشور ثبت شده و ساختمان آن نیز از مفاخر معماری مدرن و اثر معمار بزرگ محسن فروغی می‌باشد، برای این ایام آماده‌سازی نموده و با جمع‌آوری تعدادی از آثار تاریخی و نمایش آن‌ها در سالن مشتریان این شعبه، موزه کوچکی جهت بازدید گردشگران و اطلاع مشتریان از ادوات و ابزارهای قدیمی بانک که در سال‌های گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفته ایجاد کرده است و همچنین امکان بازدید مجازی از موزه اصلی بانک ملی ایران نیز فراهم شده است.
از اقدامات دیگر بانک ملی ایران می‌توان به نصب چهار فقره دستگاه کیوسک چندمنظوره جدید در شعب تبریز، فرودگاه، راه‌آهن و گمرک نوردوز اشاره کرد. این کیوسک‌ها دارای کارکردهایی نظیر تبدیل دلار به ریال، صدور توریست کارت، کارت هدیه و فروش سیم‌کارت اپراتورهای مختلف و … جهت سهولت امور گردشگران است.
چاپ نقشه‌ای حاوی راهنمای شهر تبریز، معرفی مراکز تفریحی و گردشگری و جانمایی شعب بانک ملی ایران در تبریز از دیگر اقدامات این بانک در راستای ایجاد سهولت در امور گردشگران می‌باشد.
همچنین این بانک در راستای فراگیرنمودن این رویداد، مسابقه عکس مختص گردشگران تبریز در سال ۲۰۱۸ را نیز در دست اقدام دارد که به زودی اطلاعات تکمیلی آن ارائه خواهد شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.