پوتین خواستار تشکیل نشست شورای امنیت شد

در پی حمله آمریکا و متحدانش به اهدافی در سوریه، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه ضمن محکوم کردن این اقدام تجاوزکارانه خواستار تشکیل نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی این اقدام غیرقانونی شد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین در اولین واکنش به حمله نظامی آمریکا و متحدانش فرانسه و انگلیس به سوریه گفت: این اقدام غیرقانونی فقط فاجعه انسانی در این کشور را تشدید می‌کند.
رئیس‌جمهور روسیه در بیانیه‌ای که کاخ کرملین آن را منتشر کرد با تجاوزکارانه خواندن این اقدام از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا هرچه سریع‌تر برای بررسی این اقدام غیرقانونی آمریکا و متحدانش در تجاوز به خاک سوریه تشکیل جلسه بدهد.
سپیده‌دم امروز به وقت تهران، آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه با شلیک نزدیک به ۱۱۰ موشک سه نقطه از دمشق را هدف قرار گرفتند.
پوتین تاکید کرده است که این حمله «تاثیرات مخربی بر کل سیستم روابط بین‌الملل» خواهد گذاشت. او همچنین یک بار دیگر بر جعلی بودن ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در دومای سوریه که بهانه این حمله بوده، تاکید کرد.
رئیس‌جمهور روسیه در این بیانیه تاکید کرده است که کارشناسان نظامی روسیه که دوما را مورد تفتیش قرار داده‌اند هیچ نشانه‌ای از حمله شیمیایی پیدا نکرده‌اند.
پوتین همچنین به شدت از آمریکا و متحدانش به دلیل اینکه منتظر نشدند تا بازرسان نهاد بین‌المللی ناظر بر سلاح‌های شیمیایی منطقه را بازدید کنند و اقدام به حمله نظامی به سوریه کردند حمله کرد.
رئیس‌جمهوری روسیه افزود: حملات غرب علیه سوریه جنگ علیه کشوری مستقل است که در صف مقدم مبارزه با تروریسم ایستاده است.
رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد، هدف گرفتن سوریه تجاوزی صریح علیه دولتی با حاکمیت مستقل است. در واقع این حمله آمریکا و هم‌پیمانانش علیه تاسیسات نظامی و غیرنظامی در سوریه نقض منشور سازمان ملل است.
پوتین امروز درباره ماحصل اتفاق امروز در سوریه سخنرانی تلویزیونی خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حمله آمریکا و متحدانش به سوریه در نیمه‌شب جمعه به وقت آمریکا و سپیده‌دم شنبه به وقت تهران، به دستور شخص دونالد ترامپ صورت گرفته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.