ولایتی: شهادت اهل سنت ایران در سوریه خنثی‌کننده توطئه‌ تفرقه مذاهب بود

حماسه «نبویون» با حضور اهل سنت ایران در جبهه‌های مقاومت سوریه آغاز شده است. کمتر از یک ماه قبل پیکر شهیدان عمر ملازهی و سلمان برجسته به سیستان و بلوچستان آمد و با حضور باشکوه اهل سنتِ منطقه تشییع و دفن شد.

علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با تسنیم از پیام‌های حضور اهل سنت ایران در جبهه‌های مقاومت سوریه سخن گفت. ولایتی گفت: اگر آگاهی به جهان اسلام داده شود، سنی و شیعه همه در کنار هم و در یک صف واحد در برابر  توطئه‌های ضد جهان اسلام می‌ایستند. باتوجه به آگاهی مسلمانان شیعه و سنی، آن‌ها وظیفه خودشان دانستند تا در مقابل توطئه‌هایی که از سوی آمریکا و عواملش در منطقه علیه کلیت جهان اسلام و عزت مسلمین شکل گرفته ایستادگی کنند.
وی افزود: این توطئه‌ها فقط علیه شیعه و سنی نیست و برای تفرقه بین مسلمانان طرح‌ریزی شده است. تفرقه به ضرر شیعه و سنی است. سنی و شیعه هردو قربانی عملیات‌های تروریستی در سوریه هستند؛ حتی شاید در عراق و سوریه تعداد قربایان سنی بیشتر از شیعیان باشد. در چنین شرایطی علمای سنی و شیعه در فرصت‌هایی مثل کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی دور هم می‌آیند تا نتیجه آن به نفع جهان اسلام و ملت‌ها باشد.
ولایتی تاکید کرد: حضور اهل سنت و شیعیان ایران در خط مقدم مبارزه با تروریست‌های تکفیری در عمل خنثی‌کننده توطئه‌هایی است که بیگانگان برای تفرقه جهان اسلام شکل می‌دهند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.