امام جمعه تهران: از بی‌حجابی تحمیلی نفرت داریم/ در انگلیس ازدواج با حیوانات باب شده

حجت‌الاسلام صدیقی گفت: حجاب برای بانوی ایرانی نشان استقلال فرهنگی و اصالت دینی است. ما به حجاب بانوان‎مان افتخار می‎کنیم و از بی‎حجابی تحمیلی نفرت داریم، ملت ایران زیر بار تحمیل بدحجابی و بی‎حجابی نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌ نماز جمعه این هفته ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) ایشان را الگو و اسوه همسرداری و تربیت اولاد، قهرمان میدان نیایش و عبادت و پهلوان میدان صبر و بزرگ انسان کار و تلاش برای گرم کردن زندگی، بزرگ پرچمدار جنگ نرم توصیف کرد و با بیان این‌که «تقوا زمینه جلب رضای خدا و جذب عنایت و رحمت حق تعالی است»، اظهار کرد: بی‌تقوایی و خدافراموشی، دنیا و آخرت انسان را تاریک می‌کند و برای انسان مشکل‌ساز است. هرکسی خدا را از یاد برد، خدا زندگی او را در تنگنا قرار می‌دهد. پول برای او آسایش به همراه ندارد. انسان بی‌خدا همواره در تنگناهای زندگی سرگردان است اما تقوا مشکلات را آب می‌کند.

اهم صحبت‌های او از این قرار است:
* تقوا هم در رشد فردی، هم انسجام خانوادگی و هم پیشرفت اجتماعی تاثیر دارد. روایت داریم اگر کسی در این سه زمینه اهل مراقبه نبود، حتی اگر نماز و روزه‌هایش را هم به جا بیاورد، منافق است. برای مثال فردی که زبانش به دروغ آشنا باشد منافق است و کسی که امانت‌های اجتماعی، سیاسی و فردی به او سپرده می‌شود و به پست خود در قالب رئیس و مسئول و مدیر خیانت می‌کند یا افراد خائن یا دوست و آشنا را بدون در نظر گرفتن توانایی‌ها در سمت‌ها می‌گمارد. کسی که به امانت خیانت می‌کند و در راس آن‌ها پست‌های کشورداری و سیاسی است.
* سفارش ذات احدیت این است که امانت را به اهلش بدهید. همه مکلف هستند؛ هر کسی سر و مالی به امانت دارند باید امین باشند. خدا خائن را دوست ندارد.
* بر حسب روایت منصب‌های حکومتی و کسانی که دقت در نصب و عزل نمی‌کنند علامتی از نفاق را دارا هستند. اگر پدر به فرزند و مسئول به زیر دست قولی بدهد و عمل نشود، منافق است.
* از زمان رضاخان تحمیل فرهنگی برای برداشتن حجاب آغاز شد. امروز برخی افرادی که پدرانشان در دین شاخص بودند می‌آیند و حرف‌هایی درباره حجاب می‌زنند.
* به برخی مسئولان تذکر می‌دهم در مجالسی که تشکیل می‌شود، در سفری که به کرمانشاه رفته بودیم شب شهادت حضرت زهرا (س) مجالسی که در تراز انقلاب و شهدا نبود تشکیل شد. در تهران هم چنین مجالسی در ولادت حضرت زهرا (س) تشکیل شد؛ اگرچه مسئولان عذرخواهی کردند و گفتند در جریان نبودند اما باید مواظبت کنند و کار را به دست کسانی ندهند که مجبور به عذرخواهی شوند.
* حضرت آقا هم دیدید با چه استحکام و بیان لطیفی مسائل را بیان کردند. صداوسیما و جراید باید از حضرت زهرا(س) الگو بگیرند و برای تقرب به این الگو زمینه‌سازی کنند.
* زنان ایرانی در معرکه جهاد شهدای زیادی تقدیم کردند و دامانی فقیه‌پرور، شهیدپرور و مدیرپرور دارند و در صحنه‌های سیاسی و انقلابی دوشادوش مردان مانند حضرت فاطمه زهرا (س) فعالیت می‌کنند. امروز در عرصه‌های علمی، پژوهشی و معرفتی بانوان ما گاهی از مردان ما پیشی می‌گیرند؛ این هنر انقلاب و امام راحل و رهبری پیامبرگونه آمیخته با حکمت ایشان بود.
* زنان دنیای شرق را فریب دادند که زنان غربی آزاد هستند اما امروز از زبان مسئولان دسته اول غربی می‌شنویم که به دلیل خشونت‌های جنسی و غیرجنسی مردان در غرب، زن غربی جایگاهی از هویت انسانی برای خود احراز نکرده است و احساس حقارت دارد. خشونت در خانواده‌های غربی و در میان مسئولان آن‌ها رواج دارد.
* چندی پیش نخست‌وزیر انگلیس وزیری را به کابینه معرفی کرد به نام وزیر تنهایی؛ از ۵۴میلیون جمعیت انگلستان ۹میلیون نفر تنها هستند زیرا ازدواج در این کشورها کمرنگ شده و ازدواج با حیوانات باب شده است. اگر رشد جمعیت با این روند در غرب پیش برود بساط بشریت برچیده می‌شود.
* باید مساله ازدواج را جدی گرفت و موانع آن را رفع کرد. خانواده ایرانی با جمعیت انبوه قشونی برای اسلام و امام زمان(عج) تدارک ببیند.
* ۱۴ اسفند مصادف با فرار بنی‌صدر است. یکی از عبرت‌های انقلاب مساله بنی‌صدر است. بنی‌صدر سر سفره ولایت و خون شهیدان آمد و آرای مردم را جلب کرد. رای آوردن ملاک نیست. نمونه‌هایش را در این مملکت زیاد دیده‌ایم. این فرد به محض اینکه سکان مملکت را در اختیار گرفت و خزانه و فرماندهی کل قوا به او سپرده شد طغیان کرد و خودش را از بدنه مردم انقلابی و شهادت‌طلب جدا کرد.
* دیدید هر کسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد با چه سرنوشتی روبه‌رو می‌شود. ولی فقیه در اسلام بلندگوی مردم و خانه مستضعفان است و از بطن مردم برخاسته و هیچ‌گاه از صف مردم جدا نیست. کسی که از ولایت جدا می‌شود هم مردمی نیست و هم متدین نیست. لذا این نکته باید برای همه مسئولان تجربه باشد. باید هر از چندگاهی با خدا خلوت کنند، ببیند کجا بودند و الان کجا هستند آن‌هایی که امروز برایشان سوت و کف می‌زنند آیا دوست هستند یا دشمن؟ روابط شان با خارج از کشور چگونه است. اگر مسئولان محاسبه‌ای نداشته باشند گرفتار سرنوشت بنی‌صدر می‌شوند که جزو افسانه‌های تاریخ شد. یک روزی خیلی دور و برش شلوغ بود و برو و بیا داشت اما امروز جایگاهی ندارد.
* چهارشنبه سوری در پیش است، اسلام با سنت‌های ملی مقابله نکرده ولی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.
* برای دی ماه آن شورش را به پا کردند و برای بهمن ماه و اسفند ماه هم نقشه کشیده بودند اما با بصیرت مردم و نظر امام زمان به ملت ایران و با رهبری بی‌نظیر که در دنیا هیچ‌کسی را مانند ایشان سراغ نداریم، مساله‌ای پیش نیامد. ایشان عمود خیمه استقلال و عزت، حکیم، هدایت‌گر و بصیر هستند. سخنانشان نسخه‌هایی بر اساس دردهای جامعه است و بصیرت را تقویت می‌کند. مسئولان نظام باید مانند مردم به چنین رهبری افتخار کنند که حواسش به عائله خداست و همه زندگی‌اش مردم هستند. ایشان توطئه‌ها را خنثی کردند.
* در چهارشنبه سوری جوانان اوضاع جامعه را نباید به هم بریزند. در آتش‌سوزی‌ها جوانان ما جان خود را از دست می‌دهند و با گناهی می‌روند که توبه‌ای در آن نیست. در این زمینه صداوسیما باید بهتر کار کند.
* {با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران} او با مواضعی در موضوعات موشکی، به ایران سفر کرد و جواب‌هایی گرفت اما اینکه ایشان دلال آمریکا شود و بگوید در مسائل منطقه باید از ما اجازه بگیرید، حضرت آقا فرمودند منطقه ما به آن‌ها ربطی ندارد و در این زمینه تا به حال به هیچ احدی اجازه دخالت ندادیم و از این به بعد نیز اجازه فتنه‌گری نخواهیم داد. حضور آمریکا در منطقه حضوری برای فتنه‌گری است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.