استقلال – سپاهان/ جدال برای نیمکت فصل بعد آبی‌ها؟

دیدار استقلال و سپاهان در این هفته از مسابقات لیگ‌برتر از حساسیت بالایی برخوردار است، جدالی که هم می‌تواند سرنوشت نایب قهرمان و هم نیمکت استقلال برای فصل بعد را مشخص کند.

به گزارش کیوسک‌تایمز و به نقل از میزان، تیم فوتبال استقلال در حالی فردا (شنبه) در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر میزبان  سپاهان  است که شاید سرنوشت این بازی تا حدود زیادی تکلیف  نایب قهرمان  و سهمیه  لیگ قهرمانان آسیا  در فصل آینده را روشن کند. اما این بازی از جهات مختلف از حساسیت‌های دیگری نیز برخوردار است مانند بازی رفت که سپاهان در اصفهان با گل دقایق پایانی  نورافکن  موفق شد از استقلال آماده  استراماچونی  یک امتیاز بگیرد تا  قلعه‌نویی  بازنده بازی بزرگ هفته نباشد.

اما قصه این دیدار کاملاً با بازی رفت متفاوت است، قهرمان لیگ مشخص شده، استراماچونی از استقلال رفته است و حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت سپاهان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هر دو تیم با ۴۵ امتیاز در رده‌های دوم و سوم جدول همسایه هستند. شاید اگر این دیدار با حضور تماشاگران برگزار می‌شد باید ورزشگاه آزادی را مملو از تماشاگر می‌دیدیم و شاهد یک مسابقه جذاب و دیدنی بودیم.

استقلال که بعد از سرگیری مسابقات توانسته خود را تا رده دوم جدول بالا بیاورد، نیاز به پیروزی در این مسابقه دارد؛ در طرف مقابل سپاهان هم برای کسب سهمیه و حداقل نایب قهرمانی لیگ نوزدهم باید برای پیروزی در این دیدار بجنگد، اما مهمترین نکته این بازی تقابل دوباره  مجیدی  و  قلعه‌نویی  است، جدالی که شاید سرنوشت نیمکت استقلال برای فصل بعد را هم تعیین کند.

این روز‌ها زمزمه حضور دوباره قلعه‌نویی در استقلال به گوش می‌رسد و مجیدی هم به خوبی می‌داند برای حضور روی نیمکت استقلال در فصل بعد می‌تواند با شکست قلعه‌نویی و سپاهان و حفظ جایگاهش در رتبه دوم، هم رقیب خود برای نیمکت استقلال را جای بگذارد و هم جایگاه خود در جدول را حفظ کند، اما نباید از سپاهان قلعه‌نویی به سادگی گذشت.

قلعه‌نویی هم مانند مجیدی می‌داند برای اینکه در جدول بالاتر از استقلال قرار بگیرد، تا حداقل انتظارات سپاهانی‌ها که کسب سهمیه و نایب قهرمانی است را برآورده کند، باید این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد، اما نکته قابل توجه در خصوص این دیدار احتمال عدم حضور قلعه‌نویی روی نیمکت سپاهان است. این مربی که در روزهای اخیر در بیمارستان بستری بود و حال و روز چندان خوشی نداشت، به توصیه پزشکان نباید در فضای استرسی و تنش‌زا قرار بگیرد. باید ببینیم در نهایت وی بازی را از از روی سکو دنبال می‌کند یا مقابل تیم سابقش بار دیگر روی نیمکت خواهد نشست.

اما این پایان ماجراجویی استقلال و سپاهان در این فصل نخواهد بود و این دو تیم چند روز بعد و در بیستم مرداد ماه در مرحله یک چهارم نهایی  جام حذفی  هم باید بار دیگر مقابل یکدیگر قرار بگیرند که این بازی به مراتب حساس‌تر از بازی در لیگ است، چون کسب حداقل یک جام در این فصل برای قلعه‌نویی و مجیدی از نان شب هم واجب‌تر است.

دیدار  استقلال  و  سپاهان  روز شنبه ۱۱ مرداد با قضاوت بیژن حیدری در ورشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.