یووه قبل از بالا بردن جام شکست خورد

آخرین هفته سری‌آ ایتالیا با شکست یوونتوس، برتری تیم‌های شهر میلان و پیروزی ناپولی همراه شد.

آغاز هفته سی‌وهشتم سری‌آ ایتالیا پایانِ کار بزرگان بود، پایانی که با شکست یوونتوس، برتری میلان و اینتر و ناپولی همراه شد.

در تورین، تیم یوونتوس قهرمان زودهنگام رقابت‌ها دومین شکست متوالی‌ خود را پس از مسجل شدن قهرمانی‌اش تجربه کرد. این باخت خانگی با نتیجه ۳ بر یک مقابل رم و با رونمایی از پیراهن جدید بانوی پیر برای فصل آینده رقم خورد. در این بازی که ساری به تعدادی از مهره‌های کلیدی‌اش از جمله رونالدو استراحت داده بود، یووه خیلی زود با گلزنی ایگواین در دقیقه ۵ پیش افتاد، اما کالینیچ در دقیقه ۲۳ رم را به بازی برگرداند و در ادامه هم پروتی با دو گلش در دقایق ۴۴ (از روی نقطه پنالتی) و ۵۲ مسبب پیروزی روسونری رده پنجمی شد. این هفتمین شکست فصل یوونتوس بود که با توجه به پیروزی خارج از خانه اینتر مقابل آتالانتا در بازی همزمان، فاصله میان تیم‌های اول و دوم جدول در هفته آخر رقابت‌ها را به یک امتیاز کاهش داد.

اینتر که در برگامو مهمان آتالانتا رقیب اصلی‌اش برای کسب مقام نایب قهرمانی بود، در همان دقیقه اول توسط دانیلو دِآمبروسیو گل اول را زد و ۲۰ دقیقه بعد هم یانگ دومین گل را برای نراتزوری به ثمر رساند. به این ترتیب مقام نایب قهرمانی شاگردان آنتونیو کونته مسجل شد.

تیم میلان که میزبان کالیاری بود، مهمانش را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد. کلاوان در دقیقه ۱۰ (گل به خودی)، ایبراهیموویچ در دقیقه ۵۵ و سامو کاستیخو در دقیقه ۵۷ گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

در دیگر بازی امشب لاتزیو، تیم چهارم جدول که خاطرش از کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا آسوده بود در خانه ناپولی با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد. روئیس در دقیقه ۹، اینسینیه در دقیقه ۵۴ از روی نقطه پنالتی و پولیتانو در دقیقه ۳+۹۰ برای ناپولی گلزنی کردند. تنها گل لاتزیو هم مطابق معمول توسط مهاجم ایتالیایی این تیم ایموبیله به ثمر رسید. برنده کفش طلای اروپا به‌عنوان بهترین گلزن لیگ‌های اروپایی در فصل جاری، با این گل، شمار گل‌هایش در فصل جاری را به ۳۶ عدد افزایش داد و رکورد بیشترین گل به ثمر رسیده توسط یک بازیکن در طول یک فصل از این رقابت‌‌ها که سال ۲۰۱۶ توسط ایگواین در ناپولی رقم خورده بود را تکرار کرد.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.