دفترچه سوالات نخستین نوبت کنکور کارشناسی ارشد منتشر شد

دفترچه سوالات نوبت نخست کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش کیوسک‌تایمز و به نقل از ایرنا، با پایان یافتن نخستین نوبت کنکور کارشناسی ارشد۹۹، دفترچه سوالات آن در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

نمره قبولی کنکور کارشناسی ارشد در رعایت پروتکل های بهداشتی

بازرس بهداشت محیط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پروتکل های بهداشتی بالای ۹۰ درصد در کنکور کارشنارسی ارشد رعایت شد و با توجه به همکاری های سازمان سنجش، این آزمون نمره قبولی می گیرد.

محمدرضا ظریفی راد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کنکور کارشناسی ارشد که در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: بر اساس بازرسی های به عمل آمده از ساختمان های حوزه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، اکثر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی رعایت شده است.

وی افزود: ماده ضدعفونی کننده در اختیار داوطلبان قرار گرفت و همه داوطلبان ماسک داشتند؛ فقط سه نفر از داوطلبان حوزه آزمون شهید عباسپور ماسک فیلتردار داشتند که ابتدای ورودی جلسه کنکور ماسک پزشکی به آنهاد داده شد.

ظریفی راد گفت: پنجره های حوزه های کنکور برای جریان هوا باز است و شرایط مناسبی برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد برقرار است.

این بازرس تاکید کرد که فاصله های اجتماعی صندلی ها در کنکور کارشناسی ارشد بهتر از آزمون دکتری رعایت شده است.

به گزارش ایرنا، در این نوبت از کنکور، ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ رشته امتحانی شرکت کردند.

کل آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد با احتساب داوطلبان متقاضی در رشته های امتحانی دوم یا شناور ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر و آمار داوطلبان بدون احتساب رشته های شناور، ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ نفر است.

از تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ نفر (بدون احتساب رشته های شناور) ۳۲۴ هزار و ۱۲۶ نفر زن و ۳۲۳ هزار و ۴۲۸ نفر مرد هستند؛ در واقع ترکیب جنسیتی کنکور کارشناسی ارشد حدود ۵۰-۵۰ است.

ترکیب جنسیتی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد با احتساب متقاضیان رشته های شناور، شامل ۳۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر زن و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر مرد است.

فرایند دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد از صبح روز دوشنبه ۱۳ مردادماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است و تا شنبه ۱۸ مردادماه ادامه دارد.
نتایج اولیه دهه دوم شهریورماه و نتایج نهایی پایان مهرماه اعلام می شود.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.