جزئیات تشکیل کمیته چهار نفره/ مطهری: نمایندگان مصر باشند سوال از رئیس‌جمهور کلید می‌خورد

نایب رئیس دوم مجلس گفت: اگر تا سه‌شنبه آینده نمایندگان مصر به سوال از رئیس‌جمهور باشند این طرح کلید خواهد خورد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در حاشیه مراسم ختم محمد توکلی در رابطه با جلسه‌ای که در دفترش در رابطه با سوال از رئیس‌جمهور برگزار شد اظهار کرد: این جلسه به نوعی برای ایجاد هماهنگی بین امضاکنندگان بود.
وی سپس با اشاره به جلسه‌ای که در کمیسیون اقتصادی تشکیل شد و نمایندگان دولت در آن به سوالاتی پاسخ دادند گفت: نمایندگان حاضر در آن جلسه موضوعاتی را مطرح کردند تا در نهایت امضاکنندگان تصمیم بگیرند که به امضای خود بابت سوال از رئیس‌جمهور باقی بمانند با خیر.
مطهری افزود: اگر تا سه‌شنبه آینده امضاکنندگان مصر به سوال از رئیس‌جمهور باشند و تعدادشان بالای ۷۳ نفر باشد رئیس‌جمهور تا یک ماه فرصت دارد به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخ‌گوی سوالات باشد. اگر امضاها در حد نصاب باشد احتمال دارد روز سه‌شنبه آینده طرح سوال از رئیس‌جمهور کلید بخورد.
وی با اشاره به استیضاح وزرای راه و کار گفت: این روزها مجلس مشغول رسیدگی به بودجه است و فرصت برای این استیضاح‌ها نیست، امضاهایی برای این موضوعات جمع شده که باید روال خود را طی کند.

کمیته چهار نفره برای پیگیری امضاها
باشگاه خبرنگاران جوان هم در خبری نوشت: حجت‌الاسلام پژمان‌فر از برگزاری جلسه‌ای با حضور علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس، قاضی‌پور و وقف‌چی برای پی‌گیری تعداد امضای نمایندگان درخواست‌کننده سوال از رئیس‌جمهور خبر داد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در جلسه دیروز در کمیسیون اقتصادی ۱۵ نفر از نمایندگان درخواست‌کننده سوال از روحانی به نمایندگی از دیگر درخواست‌کنندگان حضور داشتند و از پاسخ‌های کرباسیان، سیف و نهاوندیان قانع نشدند، لذا قرار شد تا گزارش نهایی را به سمع و نظر دیگر نمایندگان هم برساند.
پژمان‌فر تصریح کرد: بر این اساس ما گزارش جمع‌بندی شده نشست دیروز را به اطلاع تمام درخواست‌کننده سوال از رئیس‌جمهور و دیگر نمایندگان خواهیم رساند.
نماینده مردم مشهد و کلات بیان کرد: با توجه به کار غیراخلاقی امروز تعدادی از معاونان پارلمانی دولت، مبنی بر فشار به نمایندگان برای پس گرفتن امضاهای خود، قرار شد تیم چهار نفره‌ای برای پی‌گیری جمع‌آوری امضاها از تمامی فراکسیون‌ها تشکیل شود.
وی ادامه داد: اقایان وقف‌چی، فتحی، قاضی‌پور و بنده از اعضای این کمیته هستیم و مسئولیت پی‌گیری تعداد امضاهای نمایندگان را در دستور کار خود خواهیم داشت.
پژمان‌فر ادامه داد: با توجه به اینکه دولت تمایلی به پاسخ‌گویی صریح ندارد، اما ما سوال از رئیس‌جمهور را تهدیدی برای دولت نمی‌دانیم، بلکه این اقدام تنها برای پاسخ‌گویی و صحبت شفاف با مردم است تا ملت بدانند که می‌توانند در داخل کشور مسائل و مشکلات خود را حل کنند.
نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: اکنون تعداد امضاکنندگان سوال از رئیس‌جمهور از حد نصاب قانونی ۷۳ نفر بالاتر است، اما به دلیل آن‌که شاید برخی بخواهند انصراف دهند اسامی امضاکنندگان را اعلام نمی‌کنیم، اگرچه درباره تعداد امضاها هیچ نگرانی هم نداریم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.