اکرمی: ائمه جمعه دافعه دارند نه جاذبه/ نمازجمعه به یک نماز جماعت بزرگ تبدیل شده!

عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: از جمعیت ۱۰میلیونی که ساکن تهران هستند، تنها ۲۰هزار نفر به مصلا می‌آیند. در این حالت آیا فرقی هم می‎کند که نرده‌ای بین مردم و امام جمعه وجود داشته باشد یا نه؟!

آیت‌الله آل هاشم با اقدامی که در جهت برداشتن نرده بین خود و مردمی که برای اقامه نماز جمعه به مصلای شهر تبریز می‌آمدند انجام داد، هنوز هم مورد تمجید چهره‌های سیاسی و مذهبی قرار دارد. در این میان اما نظر عضو جامعه روحانیت مبارز تا حدودی متفاوت‌تر از سایرین است.
حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی با انتقاد از اینکه چرا رسانه‎ها گاهی مسائل اساسی کشور را که مساله بیکاری، نقدینگی سرگردان، طلاق، اعتیاد و… است را رها می‌کنند و به دنبال این می‌روند که در نمازجمعه نرده‌ای باشد یا نباشد گفت: پرداختن به اینگونه موضوعات، معضلات کشور را به مساله فرعی تبدیل می‌کند.
اکرمی البته اقدام آیت‌الله آل هاشم را کاری زیبا و انسانی دانست اما توصیه کرد که به اصل نمازجمعه هم پرداخته شود.
عضو جامعه روحانیت مبارز در بیان دغدغه‌های خود در مورد نمازجمعه گفت: ما ۸۰میلیون جمعیت در کشور داریم. آن‌هایی که الان در نمازجمعه‌های ما شرکت می‌کنند متناسب با جمعیت ۸۰میلیونی ایران نیستند. شما همین تهران را در نظر بگیرید. در این شهر، نمازجمعه به یک نماز جماعت بزرگ تبدیل شده و هیچ مناسبتی با ۱۰میلیون نفری که ساکن تهران هستند ندارد. تنها ۲۰هزار نفر به مصلا می‎آیند. در این حالت آیا فرقی هم می‎کند که آن نرده بین مردم و امام جمعه وجود داشته باشد یا نه؟!
اکرمی با تاکید دوباره بر اینکه این کار آقای آل‌هاشم، کار مقبول و خوبی است، در خصوص استقبال کم مردم از نمازجمعه یادآور شد: ائمه جمعه ما عوض جاذبه، دافعه دارند. مباحثی که آن‌ها مطرح می‌کنند مباحث متناسب با نیاز جامعه امروز ما نیست. هیات امنای هر نمازجمعه‎ای باید از میان افرادی از متن مردم باشند تا با توصیه‌های آنان خطیبان جمعه موضوعات خوبی از تریبون نمازجمعه مطرح کنند.
عضو جامعه روحانیت مبارز عنوان کرد: شما نگاه کنید بالای ۲هزار مسجد در شهر داریم اما چند نفر از ائمه‌های جماعت ما در نماز جمعه حضور دارند.
او در پایان گفت: باید جاذبه خوبی در بین ائمه جمعه ما وجود داشته باشد و موارد مورد پسندی هم از سوی آنان بیان شود تا مردم برای شرکت در نمازجمعه اقناع شوند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.