افزایش نجومی قیمت خودروهای وارداتی/ از لکسوس۶۵۰میلیونی تا ب‌ام‌و ۱٫۳میلیاردی!

در بازار خودروهای وارداتی همچنان آشفتگی و گرانی موج می‌زند و قیمت‌هایی نجومی برای برخی خودروها اعلام می‌شود.

بنابر گفته فعالان بازار، در حال حاضر برای خرید هیوندای سوناتای هیبرید مدل ۲۰۱۸، باید ۲۴۵میلیون تومان هزینه کرد و توسان جدید نیز ۲۶۰میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این دو خودرو در مقایسه با مدل‌های ۲۰۱۷ خود بیش از ۴۰میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.
همچنین هیوندای النترا نیز که از افزایش قیمت در امان نبوده، در حال حاضر ۱۸۳میلیون تومان به فروش می‌رود و این در شرایطی است که مدل ۲۰۱۷ آن ۱۶۵میلیون تومان قیمت داشت.
از سوی دیگر اما برای خرید کیا سراتو نیز باید ۱۸۰میلیون تومان هزینه کرد و اپتیما هم حالا خودرویی ۲۳۰میلیون تومانی محسوب می‌شود.
فعالان بازار اما از افزایش قیمت ۵میلیون تومانی تویوتا کمری نیز صحبت به میان آورده و تاکید می‌کنند این محصول قیمتی برابر با ۲۶۰میلیون تومان دارد.
همچنین تویوتا RAV4 هم که جهش قیمتی ۲۵میلیون تومانی را تجربه کرده، با ۳۳۵میلیون تومان قابل خرید است. به گفته فعالان بازار اما لکسوس مدل NX که ظاهرا دیگر امکان ورود به کشور ندارد، در حال حاضر با قیمتی حدود ۶۵۰میلیون تومان به فروش می‌رسد. این قیمت نجومی در شرایطی است که بی‌ام‌و اتاق ۷ نیز مرزهای قیمتی بازار خودروهای وارداتی را جابه‌جا کرده و هم‌اکنون یک‌میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان قیمت دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.