سلطانی‌فر: با پایان تحریم‌ها، میزبانی ایران از رویدادهای ورزشی بیشتر خواهد شد

وزیر ورزش و جوانان گفت: با خاتمه تحریم‌ها، میزبانی‌های ما در رویدادهای ورزشی بیشتر شده و گردشگران بیشتری به ایران خواهند آمد.

به گزارش کیوسک‌تایمز و به نقل از تسنیم، سلطانی‌فر در مورد امضای تفاهمنامه همکاری بین دو وزارتخانه ورزش و میراث فرهنگی گفت: سندی که ما 5 سال قبل مبادله کردیم، اساسی بود برای اینکه بتوانیم از ظرفیت‌های هر دو طرف استفاده کنیم و موارد همکاری دو دستگاه اجرایی تعریف شود. خوشبختانه امروز  با توجه به اینکه وزارت میراث فرهنگی تعریف شده، بلوغ خیلی خوبی در بین کارشناسان دو وزارتخانه به وجود آمده که بتوانند بیشتر و بهتر از گذشته از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند. با آسیب شناسی سند قبلی و شناخت ظرفیت‌های جدید، پیش نویش سند جدید را تنظیم کردیم.

وزیر ورزش تصریح کرد: بخش گردشگری، زود بازده است که با توجیه اقتصادی بالا، اشتغال‌زایی سریع و سرمایه‌گذاری کم می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند. ورزش هم ارزان‌ترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم و ایجاد وحدت و ارتقای غرور ملی است. با تعامل و همگرایی بیشتر می‌توانیم نقش خود را در حرکت عمومی توسعه کشور ایفا کنیم و اشتغال، گردش مالی و ارزآوری بیشتری انجام دهیم و توانمندی کشور خود را به همه نشان دهیم.

سلطانی‌فر در مورد تشویق فدراسیون‌ها برای کسب میزبانی رقابت‌های مختلف با امضای این تفاهم‌نامه گفت: با وجود هزاران سالن و استادیوم ورزشی در کشور همیشه داوطلب میزبانی مسابقات مختلف بودیم. پیشنهاد میزبانی جام ملت‌های 2027 را داده‌ایم. همچنین در رشته‌های سالنی می‌توانیم میزبان رویدادهای جهانی از جمله کشتی، کاراته و ووشو باشیم. امیدوارم این شرایط تحریمی تمام شود و مردم مثل 40 سال گذشته، سرافراز از این تحریم‌ها خارج شوند. با خاتمه این تحریم‌ها، میزبانی‌های ما نیز بیشتر شده و گردشگران بیشتری به ایران خواهند آمد.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.