کشته شدن ۲۷ آمریکایی بر اثر تیراندازی؛ تنها در روز کریسمس

در تازه‌ترین شواهد مربوط به گسترش خشونت با سلاح در آمریکا، ۲۷ نفر تنها در روز کریسمس هدف گلوله قرار گرفته و کشته شدند.

به نقل از اسپوتنیک، کشته شدن ۲۷ نفر در روز کریسمس در آمریکا در شرایطی است که آمار تلفات ناشی از خشونت سلاح در برخی از کشورها در طول یک سال مجموعا به ۲۷ نفر می‌رسد.
بر اساس گزارش «آرشیو خشونت با سلاح» آمریکا، ۲۷ نفر در حوادث مختلف تیراندازی در سراسر آمریکا در روز کریسمس، جمعه گذشته، جان خود را از دست داده اند. ۶۳ نفر دیگر نیز بر اثر تیراندازی در آمریکا در همین روز زخمی شده‌اند.
۲ مورد از این حوادث از سوی این موسسه آمریکایی، حوادث تیراندازی جمعی شناخته شده‌اند. تیراندازی‌های مرگبار جمعی به حوادثی گفته می‌شود که ۴ نفر یا بیشتر در جریان یک تیراندازی کشته شوند.
کشته شدن ۲۷ نفر در تیراندازی‌های کریسمس در آمریکا در حالی است که قتل در استرالیا و انگلیس در مجموع در طول یک سال به این رقم می‌رسد.
میانگین تلفات کشته‌شدگان بر اثر استفاده از سلاح در هنگ کنگ، ایسلند، برمودا، استونی، اسلونی، نروژ، نیوزلند و اتریش در سال به ۲۷ نفر رسیده است.
در آمریکا هر روز به طور میانگین ۳۶ نفر بر اثر خشونت اسلحه کشته و ۷۳ نفر دیگر نیز زخمی می‌شوند.
در حادثه تیراندازی در سن برناردینو که طی ماه جاری رخ داد، حداقل ۱۴ نفر کشته شدند. تیراندازی سن برناردینو سیصد و سی و پنجمین تیراندازی گسترده در آمریکا در ۳۳۶ روز نخست سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.