رئیس‌جمهور: انتخابات‌ پیش رو آزمون عظمت جهانی کشور است/ ۹ دی روز دفاع از نظام و ولایت فقیه بود

رییس جمهور در دیدار مسئولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، پیامبر اسلام را اسوه اخلاق و پاکدامنی خواند و اظهار داشت: حضرت محمد (ص) درس وحدت، اتحاد و برادری را برای جهان به ارمغان آورد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی از نبی مکرم اسلام (ص) هستیم، گفت: با وحدت ملت و هدایت رهبر بزرگ‌مان در برابر قدرت‌های جهان به پیروزی رسیدیم و راه این پیروزی ادامه خواهد داشت.
روحانی با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این انتخابات‌ را آزمون عظمت جهانی کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه باید به فکر پیروزی نظام اسلامی و کشور در این انتخابات باشیم.
رییس جمهور به حماسه ایرانیان در ۹ دی سال ۸۸ نیز اشاره و تاکید کرد: ۹ دی، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت و اهل بیت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.
روحانی اظهار داشت: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه برنامه‌ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تامین شده است و شکر این نعمت با وحدت بیشتر و کمک به دنیای اسلام برای نجات کشورها از تروریسم و دخالت بیگانگان میسر خواهد بود.
رییس جمهور با بیان اینکه دشمنان، جهان اسلام را به جان یکدیگر انداخته‌اند، گفت: اگر کشورهای بزرگ اسلامی در کنار یکدیگر به فکر مسائل عامه مسلمین بودند، به راحتی مشکلات منطقه حل و فصل می‌شد.
روحانی با بیان اینکه برخی کشورهای اسلامی به جای تعامل فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر، با قدرت‌های بیرون منطقه تعامل می‌کنند، افزود: جای تاسف است که کشوری از پیروزی یک ملت در عرصه سیاسی ناراحت باشد و سرمایه سیاسی جهان اسلام را به ثمن بخس در اختیار قدرت‌های بیگانه قرار دهد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: کشوری که بیشترین نقش را در کاهش قیمت نفت داشت، اکنون بودجه سال آینده خود را با کسری یک صد میلیارد دلاری بسته که این نشان می‌دهد، کسی که چاه برای دیگران می‌کند اول خود در آن خواهد افتاد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.