کشته شدن بیش از ۳۷۰ مزدور سعودی از جمله یک فرمانده گردان در مرز یمن

یک منبع نظامی یمنی از کشته شدن ۳۷۸ متجاوز و مزدور سعودی از جمله فرمانده گردان توپخانه تیپ ۲۰۹ ارتش عربستان توسط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در صحرای «میدی» (استان مرزی حجه) خبرداد.

 به نقل از خبرگزاری رسمی یمن(سبأ)، وی گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین تلاش متجاوزان و مزدوران برای پیشروی در صحرای میدی را دفع و تلفات سنگینی به نیروها و تجهیزات آنها وارد کردند.
این منبع یمنی خاطرنشان کرد که ارتش و کمیته های مردمی روز سه شنبه توانستند، سومین تلاش مزدوران برای پیشروی به سمت صحرای میدی طی دو روز گذشته را که با برخورداری از پوشش هوایی انجام شد، دفع کنند.
وی تاکید کرد که در جریان این حمله ۱۵خودروی نظامی متجاوزان منهدم و ده ها نفر از آنها کشته و زخمی شدند.
جنگ یمن در حالی وارد دومین سال خود شده است که سعودی ها در عمل به هیچ یک از اهداف اعلامی خود نرسیده اند. 
پس از گذشت یک سال از جنگ عربستان علیه یمن، این کشور به باتلاقی برای سعودی ها تبدیل شده است٬ باتلاقی که به راحتی نمی توانند از آن خارج شوند. 
در این میان، گروه های تروریستی داعش و القاعده نیز فرصت بروز ناآرامی در یمن را غنیمت شمرده و درصدد محکم کردن جای پای خود در جنوب این کشور برآمده اند. 
براساس اعلام سازمان ملل، حدود شش هزار و ۳۰۰ نفر از زمان آغاز حملات سعودی ها در یمن کشته شده اند. 
بیش از نیمی از کشته شدگان، غیرنظامی بوده اند. 
براثر این حملات، همچنین شمار زیادی زن و کودک کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و ۸۰ درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است. 
گروه های بین المللی مدافع حقوق بشر بارها از این ائتلاف به دلیل قربانی کردن غیرنظامیان انتقاد کرده و از آمریکا و کشورهای دیگر خواسته اند به عربستان سلاح نفروشند.
عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند. 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.