روسیه ۵۶ میلیارد دلار سفارش تسلیحاتی دریافت کرده است

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد این کشور ۵۶ میلیارد دلار سفارش فروش تسلیحات از کشورهای مختلف دریافت کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین در نشست کمیسیون دولتی همکاری های فنی -نظامی خارجی تحت نظارت رئیس جمهوری روسیه، گفت: مسکو در سال ۲۰۱۵ قراردادهای تسلیحاتی به ارزش ۲۶ میلیارد دلار امضا کرده که بی سابقه است.
وی خاطرنشان کرد: سبد سفارش های تسلیحاتی روسیه برای صادرات سلاح و تجهیزات نظامی به کشورهای مختلف برای نخستین بار از سال ۱۹۹۲ به رقم ۵۶ میلیارد دلار رسیده که بالاترین شاخص در این زمینه است. 
پوتین خاطرنشان کرد: روسیه در سال گذشته تسلیحات به ارزش ۱۴.۵ میلیارد دلار صادر کرد که بیش از میزان برنامه ریزی شده است. 
پوتین همچنین گفت که روسیه در مکان دوم جهانی صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی قرار دارد و کشورهای دیگر از نظر ارزش صادرات سلاح فاصله زیادی با روسیه دارند. 
وی ادامه داد: در شرایط دشوار جهانی و بحران های اقتصادی، صنایع دفاعی روسیه محصولات با کیفیت بسیار خوب تولید می کنند که جایگاه ویژه ای در سطح جهانی یافته است. شرکت های روسی می توانند در بازارهای جهانی رقابت کنند و اکنون توانمندی و قدرت تسلیحات روسیه در میدان نبرد با گروه های تروریستی به خوبی نمایان شده است.
رئیس جمهوری روسیه در ادامه گفت: در گسترش سبد سفارشات تسلیحاتی روسیه ، مسکو اهمیت خاصی برای همکاری با کشورهای عضو جامعه همسود، سازمان پیمان امنیت جمعی ،هند، عراق، ویتنام ، چین و الجزایر و برخی کشورهای دیگر قائل است.
پوتین همچنین به توقف همکاری های روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در عرصه فنی -نظامی اشاره کرد و اظهار کرد: این وضعیت به نفع مسکو و اروپا نیست.
وی با بیان اینکه این همکاری ها به خواست روسیه متوقف نشده، خواستار ازسرگیری همکاری های نظامی مسکو و کشورهای اروپایی شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.