کمبودمنابع آبی تهدیدآینده کشور است/برنامه های دولت دربخش کشاورزی

معاون اول رییس جمهور گفت:یکی از تهدیدهای آینده کشور کمبود منابع آبی بوده و مدیریت آب برای امروز و آینده کشور بسیار ضروری و لازم است.

اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در جریان افتتاح چندین پروژه کشاورزی و دامی در شهرستان پیشوا با اشاره به اهمیت توجه به بخش کشاورزی اظهار داشت: یکی از مهمترین صحنه های اقدام دولت در سال ۹۵، بخش کشاورزی خواهد بود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های عظیمی که در بخش روستایی و کشاورزی کشور وجود دارد، افزود: حدود ۲۷ تا ۳۰درصد جمعیت کشور در روستاها زندگی می کنند که مهم ترین کار آنان کشاورزی است.
وی با اشاره به شاغل بودن چندین میلیون نفر در بخش کشاورزی ادامه داد: شاغلین در بخش کشاورزی به چند میلیون نفر می رسد و به همین خاطر این بخش از سهم بسیار بالایی برخوردار است.
جهانگیری استفاده از منابع حیاتی را در بخش کشاورزی بسیار مهم و ضروری دانست و اضافه کرد:  استفاده از منایع حیاتی در بخش کشاورزی یک ضرورت انکار ناپذیر است و در این عرصه باید خاک و آب مورد توجه جدی قرار بگیرد.
معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: یکی از تهدیدهای آینده کشور کمبود منابع آبی بوده و مدیریت آب برای امروز و آینده کشور بسیار ضروری و لازم است.
وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای استفاده درست از منابع آبی در عرصه کشاورزی گفت: گسترش آبیاری نوین و مدرن یکی از برنامه های مهمی است که از سوی دولت دنبال می شود و سیستم بانکی و دولت نیز برای گسترش و توسعه این موضوع کمک خوبی را انجام می دهد.
جهانگیری با اشاره به آبیاری ۱۵۰ هزار کتار از اراضی با آبیاری مدرن یادآور شد: هم اکنون کشت های گلخانه ای مورد حمایت دولت است، زیرا از بازدهی بسیار مناسبی در برابر میزان استفاده از خاک و آب برخوردار است و ما در سال جاری نیز از گسترش کشت گلخانه ای حمایت خواهیم کرد.
معاون اول رییس جمهور متذکر شد: باید تمام تلاش ها صورت گیرد تا در بخش کشاورزی در سال ۹۵ همچون سال های گذشته، رشد بالایی تحقق یابد.
وی توجه به بخش دامپروری را یکی دیگر از برنامه دولت در سال جاری دانست و گفت: باید دغدغه دامداران در خصوص شیر برطرف شده و این محصول با قیمت مناسب از آنان خریداری شود.
وی با اشاره به حمایت دولت از فعالان حوزه دام تأکید کرد: از بودجه دولت و از روش های دیگر باید به دامداران و فعالان این حوزه کمک شود تا مشکلات آنان برطرف شود.
معاون اول رییس جمهور حضور در عرصه صادرات را بسیار مهم عنوان کرد و اظهار داشت: موضوع مهم در کشور، مسأله تولید است و صادرات در اولویت دوم قرار دارد و در این عرصه تولید کننده ای موفق خواهد بود که بتواند محصولات خود را صادر کند.
گفتنی است اسحاق جهانگیری امروز چهارشنبه و به منظور بازدید از ظرفیت های کشاورزی و دامی شهرستان پیشوا و افتتاح چندین پروژه به این منطقه سفر کرده است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.