توصیه‌های انتخاباتی مراجع به دولت چه بود؟

مراجع عظام تقلید در دیدار رییس دفتر رییس جمهور بر ضرورت تلاش دولت جهت برگزاری پرشور و مشارکت حداکثری مردم و نیز رعایت اخلاق و پرهیز از هرگونه تخریب و توهین افراد در انتخابات اسفند تاکید کردند.

محمد نهاوندیان که از سوی حجت‌الاسلام روحانی برای ارائه گزارش از عملکرد دولت و رساندن سلام گرم رئیس جمهور به مراجع عظام تقلید راهی قم شده بود، توصیه‌ها و نصایح مراجع در مورد مسائل مختلف را نیز جویا شد.
از نکاتی که مراجع عظام تقلید در دیدار رییس دفتر رییس جمهور به آن اشاره داشتند، موضوع انتخابات اسفندماه سال جاری بود. در این رابطه آیت‌الله شبیری زنجانی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بر ضرورت تلاش برای تقویت وحدت، همدلی و انسجام ملی در کشور تاکید کردند. ایشان توجه به مصالح و منافع ملی را حائز اهمیت برشمردند و ابراز امیدواری کردند تا انتخابات آینده موجب تقویت وحدت و انسجام داخلی شود.
آیت‌الله جوادی آملی نیز ضمن تاکید بر تلاش دولت برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و فراهم کردن شرایط برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای خواستار رعایت اصول اخلاقی در رقابت‌های انتخاباتی از سوی کاندیداها و تلاش در جهت افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شدند و خاطرنشان کردند: در شرایط حساس کنونی باید بسیار هوشمندانه عمل کنیم چرا که دشمنان جمهوری اسلامی ایران درصدد خدشه‌دار کردن استقلال کشور هستند.
آیت‌الله علوی گرگانی از دیگر مراجع عظام تقلید بود که توصیه‌هایی را به دولت برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو ارائه کرد. ایشان در این رابطه تاکید کرد: باید به گونه‌ای رفتار شود که انتخابات با آرامش کامل انجام شده و همه کشورهای دنیا از این انتخابات الگو بگیرند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات پیش رو بر همه جریانات فرض دانستند. ایشان با تاکید بر اینکه در انتخابات اسفندماه باید اخلاق و وحدت در کشور به نمایش گذاشته شود بیان کردند: بی اخلاقی و رفتارهای غیر دینی و اسلامی، موجب تخریب فضا خواهد بود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.