واعظی هم به کمپین چالش «دمای ۱۸ درجه» خانم ابتکار پیوست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی، ضمن حمایت از کمپین چالش دمای ۱۸ درجه، از همه شهروندان خواست در صورت امکان با کاهش دمای اتاق و محل کارشان، در حفظ محیط زیست بعنوان یک وظیفه شهروندی و یک نیاز برای بقاء و کاهش آلودگی هوای شهرها کوشا باشند.

محمود واعظی امروز(شنبه) در شبکه اجتماعی کلوب نوشت: بنده نیز توجه به موضوع مبارزه با آلودگی هوا و تلاش برای حفظ و پایداری محیط زیست را امری ضروری و مهم دانسته و از این پیام بسیار مهم خانم ابتکار استقبال کرده و از همه شهروندان تقاضا دارم در صورت امکان با کاهش دمای اتاق و محل کارشان، در حفظ محیط زیست بعنوان یک وظیفه شهروندی و یک نیاز برای بقاء و کاهش آلودگی هوای شهرها کوشا باشند. 
وی افزود: هرگونه آسیب به محیط زیست یک حرکت غیرقابل جبران است که پیامدهای منفی آن، نه تنها برای انسانها بلکه برای همه جانداران زنده روی زمین خطرساز خواهد بود.
واعظی نوشت: خانم دکتر معصومه ابتکار معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست در یک اقدام ستودنی در صفحه شخصی خود برای مبارزه با آلودگی هوای تهران، دوستان را به چالش دمای ۱۸ درجه دعوت کرد و از همه دوستان و شهروندان خواست در صورت امکان در منازل و محل کار با تنظیم دما به تقابل با آلودگی هوا و گرمایش زمین بروند.
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد:ما نیز به همراه ریاست سازمان محیط زیست و دلسوزان این حوزه، در محیط کار و منزل درجه دما را به ۱۸ درجه کاهش دهیم.
رئیس سازمان محیط زیست در نامه ای به معاونان ریاست جمهوری، وزیران وزارتخانه و استانداران سراسر کشور تاکید کرد: نظر به افزایش میزان آلودگی هوا در روزهای اخیر در کلانشهرها و دیگر شهرهای کشور و لزوم کاهش میزان مصرف انرژی که تاثیر بسیار زیادی در تولید آلودگی در بخش های مختلف صنعتی، خدماتی و اداری دارد و در اجرای مفاد بخشنامه اخیر معاون اول رئیس جمهوری و ماده ۱۵۰ قانون برنامه پنجم خواهشمند است دستور فرمایید در فصل زمستان ضمن انجام معاینه فنی موتورخانه ها، دمای فضاهای بسته، ساختمان های تابعه در کشور در ساعت های کاری در اتاق ها از ۲۱ درجه و در راهروها و فضاهای سرپوشیده از ۱۸ درجه سانتی گراد بیشتر نبوده و از روشن بودن دستگاه های گرمایشی و مصرف کننده سوخت در روزهای تعطیل خودداری شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.