زنان ۸ برابر مردان در معرض خطر جرایم رایانه‌ای/ سرقت در فضای مجازی تحسین می‌شود!

سرپرست دادسرای ناحیه ۳۱ جرایم رایانه‌ای با بیان اینکه زنان هشت برابر مردان در معرض خطر جرایم سایبری و رایانه‌ای قرار دارند گفت: در این حوزه که قسمت زیادی از آن مربوط به زنان و کودکان است باید قانون‌گذار سیاست افتراقی را در نظر بگیرند.

علی بابایی روز شنبه درنشست مشترک قوه قضائیه و پلیس فتا اظهار کرد: اقدامات زیادی برای رسیدگی به جرایم سایبری و مقابله با آن‌ها در حوزه قضایی و انتظامی انجام و در استان‌ها یک شعبه برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای تشکیل شده است.
به گفته وی درحوزه پلیس نیز فضای تولید و تبادل اطلاعات راه‌اندازی شد و این اقدامات و دانش در این زمینه باید به روز رسانی شود.
سرپرست دادسرای جرایم رایانه‌ای اظهارکرد: همه بحث‌های مطرح در حوزه فضای مجازی، منعطف به زمان حال است، یعنی اینکه درحال حاضر در برابر هک چه اقدامی باید انجام دهیم.
وی خاطر نشان کرد: اما باید به آینده توجه داشته باشیم یعنی به موضوعاتی که برای ما چالش ایجاد می‌کند بیشتر دقت نظر داشته باشیم.
این مقام قضائی با اشاره به پیشرفت اینترنت از یک سو و تهدید فناوری اطلاعات از سوی دیگر گفت: پرونده‌هایی که در زمینه هک داریم بیشتر مختص جوانان کم سن و سال و با استعداد است.
به گفته وی، اگر کسی درفضای مجازی سرقتی انجام دهد باعث تحسین جامعه می‌شود، درحالی که سرقت در فضای فیزیکی را بد می‌داند و این موارد باعث شد جرایم در فضای مجازی از فضای اجتماعی تفکیک شود.
بابایی با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی به حوزه‌های فرهنگی، دینی و اجتماعی مربوط می‌شود گفت: آسیب در حوزه فرهنگی باعث از بین رفتن حریم خصوصی افراد و دسترسی آسان به فیلم‌های مستهجن است و در حوزه دینی نیز باعث ایجاد ادیان ساختگی و القاء شبهه می‌شود.
به گفته این مقام قضائی جرایم سایبری و اجتماعی در حوزه مجازی باعث آسیب‌های روانی، سست شدن بنیاد خانواده، بی حیایی و رفتار خارج از ادب می‌شود.
سرپرست دادسرای ناحیه ۳۱ با بیان اینکه حوزه پیشگیری، سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری نقش قابل توجهی در فضای مجازی دارد گفت: حوزه پیشگیری تاثیرگذاری خاصی دارد که باید به آن بیشتر توجه کرد و البته پیشگیری خود نیاز به ابزار دارد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.