اعلام رضایت امام‌جمعه تهران از فیلترینگ تلگرام/ جای تفاله‌های طاغوت در ایران نیست

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: دیدیم که وقتی فضای مجازی محدود شد فتنه فروکش کرد، نگویید که ما با فضای مجازی مخالفیم، ما با فضای مجازی که کلیدش در دست نظام باشد موافقیم.

حجت‌الاسلام احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران در ارتباط با اتفاقات اخیر خطاب به مردم ایران، اظهار کرد: آفرین به شما مردم که در این چند روزه صلابت و قدرت‌تان را با راهپیمایی باشکوه‌تان مقابل فتنه‌گران نشان دادید. نشان دادید که این انقلاب و این نظام اسلامی به جان شما وابسته است.

اهم سخنان او را در ادامه بخوانید:
* حوادثی که در این چند روز بر کشور گذشت باعث شد تا عمق فتنه‌ها را دوباره بشناسیم. در ارتباط با این فتنه مواردی را با مشورت و تفکر پیدا کرده‌ام که آن‌ها را بیان می‌کنم و از صداوسیما هم می‌خواهم که به آن‌ها بپردازد. آن‌چه که در این روزها بر کشور ما می‌گذرد جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌های دنیای استکبار است. داعش دست‌پرورده خودشان بود، گفته بودند موصل ۱۰ تا ۳۰ سال طول می‌کشد آزاد شود اما به کمک ایران هشت ماهه داستانش تمام شد. می‌خواستند اسرائیل جدیدی در منطقه ایجاد کنند. پول‌ها خرج کردند تا عراق تحت سلطه‌شان باشد که نیست، پول‌ها خرج کردند تا سوریه شکست بخورد و نشد.
* آن‌چه الان انجام می‌دهند جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌های‌شان است. پول را عربستان داده و طراحی را آمریکا انجام داد. قرار بود از اربیل سلاح وارد ایران کرده و در بهمن ماه کار را تمام کنند.
* یکی از تفاله‌های طاغوت گفته بود ۲۲ بهمن ما در ایران هستیم، من به این تفاله و تفاله‌ها می‌گویم جای شما ایران نیست، در اولین قدم قلم پای‌تان را می‌شکنند و بعد چوبه دار برپا می‌کنند.
* شروع اغتشاشات از اعتراضات به‌حق مردمی بود، اعتراضات مردم به‌حق بود. مال‌باخته‌هایی بودند که می‌گفتند اگر موسسات مالی مجوز داشتند که باید پول‌های‌مان را بدهید؛ که می‌گویند ۹۸ درصد پول‌ها را به مردم داده‌اند. بعد می‌گفتند اگر این موسسات مجوز نداشته چرا جلوی چشم شما چندین سال کار می‌کردند.
* مردم می‌گویند مرگ بر گرانی، کارگران می‌گویند چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند، تا این‌جای قصه کسی نگفته که اعتراضات مردم ناحق است، اعتراضات باید قانونی باشد، اصل ۲۷ قانون اساسی هم می‌گوید اعتراضات اگر با سلاح نباشد، برخلاف نظام نباشد و مجوز هم داشته باشد اشکالی ندارد، حرف مردم بالاخره باید شنیده شود. در این شلوغی‌ها نباید حق گم شود.
* روحانیت همراه با کارگران و مردم است و از مشکل معیشت آن‌ها حرف می‌زند، مراجع هم همین‌طور. دیدید که آیت‌الله العظمی نوری به صراحت فرمودند حق مردم باید داده شود. من خواهش می‌کنم در اینجا بازی جناحی در نیاورید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.