مسئول حراست فدراسیون: کفاشیان گفت پرونده سوشا به کمیته اخلاق برود/ حکم قضایی بیاید تمکین می‌کنیم

مسئول حراست فدراسیون فوتبال می گوید سوشا مکانی تاکید داشته تلگرامش هک شده و عکس هایش لو رفته اند اما پرونده او مختومه نشده است.

محمد حمیسی رئیس حراست فدراسیون فوتبال در گفت و گو با خبرآنلاین تاکید کرد چنان‌چه مراجع قضایی درباره سوشا مکانی یا هر بازیکن دیگری در فوتبال تصمیم بگیرند، فدراسیون برابر قانون تمکین می‌کند. او که روز گذشته میزبان دروازه‌بان پرسپولیس بود درباره این نشست و حاشیه‌هایی که اخیرا برای سوشا اتفاق افتاده است گفت: «به هر حال بعد از انتشار عکس‌های خصوصی این بازیکن ما از او دعوت کردیم. سوشا هم به همراه آقایی که با اسناد هویتی توانست ثابت کند پدر دختر خانمی است که عکس‌هایش همراه با سوشا منتشر شده، به فدراسیون آمده بود. این آقا تاکید داشت سوشا و دخترش نامزد هستند و قرار است بزودی زندگی تشکیل بدهند. ایشان هم معترض بود به اتفاقی که افتاده و می‌گفت می‌خواهد پرونده را پیگیری کند.»
او درباره دلایل این اتفاق گفت: «تاکید سوشا روی این بود که تلگرامش را هک کردند و توانستند به هیستوری تلگرامش دست پیدا کنند و عکس‌های قدیمی‌اش را هم بدست بیاورند. البته وقتی با چند کارشناس در این باره صحبت کردیم امکانش را رد نکردند ولی این مسئله نیاز به پیگیری بیشتر دارد. ما پرونده را از جنبه فوتبالی‌اش بررسی می‌کنیم و این مشکلی که از نظر صیانت حرفه‌ای به فوتبال خورده شده. به هر حال یک بازیکن با سابقه ملی باید حواسش جمع باشد. به همین دلیل با دستور آقای کفاشیان، پرونده در کمیته اخلاق بررسی می‌شود تا درباره‌اش به نتیجه برسیم. باید ادعاهای آقای مکانی را بررسی کنیم و پرونده را جهت تصمیم‌گیری به کمیته اخلاق بفرستیم.»
او همچنین درباره احضار مکانی به دادسرا هم گفت: «قطعا مسئولان محترم قضایی دلایل خودشان را برای بررسی پرونده دارند و چنانچه به تصمیم و جکمی در این باره برسند، فدراسیون فوتبال به این تصمیم احترام می‌گذارد و تمکین می‌کند. اگرچه وقتی حرف‌های سوشا و پدر نامزدش را می‌شنیدم، تمام مدت احساسم این بود که این بازیکن قربانی عدم آشنایی با فضای مجازی و تکنولوژی‌های جدید شده و از این عدم آشنایی‌اش سوء استفاده شده است. امیدوارم برخورد همه ما با این بازیکن جوان برخورد اصلاحی باشد و باعث شود پی به اشتباهش ببرد و از همه مهمتر اینکه باشگاه‌های محترم مان هم بیش از قبل در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و آشنایی بازیکنان‌شان با چالش‌های استفاده از فضای مجازی کوشا باشند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.»

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.