کمیسیون اروپا: هدف سفر موگرینی و هیأت بلند پایه اروپایی به ایران تقویت روابط است

کمیسیون اروپا ضمن تایید خبر سفر مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران به همراه یک هیأت بلند پایه اعلام کرد: هدف از این سفر تقویت روابط با ایران است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیسیون اروپا روز چهارشنبه (امروز) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه هفت کمیسیونر اروپایی قرار است شنبه آینده برابر با ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین ماه) به ایران سفر و با مقامات بلندپایه این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
در ادامه این بیانیه آمده است:‌ این سفر بلندپایه زیربنای همکاری‌های آینده با ایران در بخش‌های مختلف، از تجارت، انرژی، زیست محیطی، مهاجرت و حقوق بشر گرفته تا آموزش، تحقیقات و علوم خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک،‌ میگوئل کانته کمیسیونر انرژی، کارمنو ولا مسوول امور دریایی و ماهیگیری، کریستوس استایلیاندس سرپرست امور بشر دوستانه، ویو لتا بالک رییس بخش حمل و نقل، الیزابت بنیکووسکا کمیسیونر صنعت و بازار داخلی، تیبور ناوراسیکس مسوول فرهنگی و کارلوس مونداس سرپرست بخش علوم در این سفر موگرینی را همراهی خواهند کرد.
کمیسیون اروپا در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: موگرینی در سفرش به ایران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و کمیسیونرها نیز با همتایان خود از وزارتخانه‌های ایران دیدار خواهند کرد.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این دیدار قرار است درباره مسائل منطقه‌یی شامل وضعیت سوریه و مسائل حقوق بشر گفت‌وگو کند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.