​معاون وزیر صنعت: امسال ۱۹۰هزار فرصت شغلی در صنایع کوچک ایجاد می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی این سازمان، امسال ۱۹۰هزار اشتغال جدید در کشور ایجاد می‌شود.

علی یزدانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری در شهرکرد اظهار داشت: فراهم کردن این تعداد فرصت شغلی، به جز تعهدی است که سازمان صنایع کوچک موظف است هر ساله فرصت شغلی فراهم کند.
به گفته وی، در راستای تحقق شعار سال که رهبر معظم انقلاب آن را 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری کرده اند، امسال ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۲ هزار واحد صنعتی پرداخت می شود.
یزدانی گفت: بخشی از این میزان تسهیلات به ۹ هزار واحد صنایع کوچک و متوسط که کمتر از ظرفیت اسمی تولید دارند، اختصاص می یابد و به طور میانگین به هر واحد ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.
به گفته وی، این ۹ هزار واحد صنایع کوچک و متوسط برای ۹۷ هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.
یزدانی تصریح کرد: بخش دیگری از ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات، به دو هزار واحد که در آنها دو هزار طرح صنعتی اجرا می شود و یکهزار واحد فعال صنعتی که کمتر ظرفیت کار می کنند، پرداخت می شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ادامه داد: هم اینک ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور وجود دارد که براساس برنامه ریزی های انجام شده ، پیش بینی می شود برای طرح هایی که بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارند، تسهیلات پرداخت شود.
به گفته وی، هم اینک ۵۶۱ شهرک و ۳۸۷ ناحیه صنعتی در کشور فعال است که ۱۳۶ هزار هکتار زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در اختیار این سازمان است که بیشتر آنها دارای سند است.
یزدانی افزود: ۷۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور در حال بهره برداری است و ۱۶۷ ناحیه و شهرک صنعتی تقاضا محور است که حدود ۲۲ درصد شهرک های کل کشور را به خود اختصاص می دهد.
به گفته وی، از حدود ۸۷ هزار واحد صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی کشور، ۳۷ هزار واحد صنایع کوچک است که ۷ هزار واحد آن معادل ۱۹ درصد، تعطیل است.
یزدانی گفت: حدود ۱۸ درصد واحدهای متوسط و ۱۱ درصد واحدهای بزرگ نواحی و شهرک های صنعتی کشور نیز تعطیل است.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برای بازدید از شهرکها و نواحی صنعتی چهارمحال و بختیاری و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرک های صنعتی روز پنجشنبه به شهرکرد سفر کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.