پرفروش‌ترین آلبم‌های موسیقی در هفته‌ گذشت

موسیقی فیلم بادیگارد؛ ساخته کارن همایونفر، تنها با گذشت یک روز از انتشارش به صدر پرفروش‌ترین آلبوم‌های هفته رسید.

پرفروش‌ترین آلبم‌های موسیقی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است؛
۱- موسیقی فیلم بادیگارد اثر کارن همایونفر
۲- دخت پری‌وار اثر علیرضا قربانی و مهیار علیزاده (پیش فروش)
۳- ماه و ماهی اثر حجت اشرف زاده و آرش و امیر بیات
۴- یادی به رنگ امروز اثر علی زندوکیلی
۵- شهر من بخند اثر پالت

بادیگارد
در این مجموعه بیست و چهار قطعه قرار دارد و ضبط آنها در استودیو «پاپ» و به صدابرداری «میلاد فرهودی» انجام شده است. «احسان بیرقدار» که دستیار کارن همایونفر در آهنگسازی هم بوده و «کریس گراهام» به ترتیب میکس و مسترینگ قطعات را انجام داده‌اند. «علی جعفری‌پویان»، «همایون رحیمیان»، «نیما زاهدی»، «میثم مروستی»، «میلاد عالمی»، «امین غفاری»، «کریم قربانی»، «مهرداد عالمی»، «حسن فراهانی»، «آرین قیطاسی»، «علی پژوهشگر» و کارن همایونفر و احسان بیرقدار هم نوازندگان آلبوم موسیقی متن بادیگارد هستند. این مجموعه با همت شرکت «پیانو هفت» تولید و از سوی پخش «جوان» در بازار توزیع شده است.
فیلم‌سینمایی بادیگارد به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا» از هفته پایانی اسفندماه و همزمان با نوروز ۹۵ اکران شد. این کارگردان باسابقه درباره آهنگساز هجدهمین فیلم‌سینمایی‌اش گفت:«تجربه موسیقی بادیگارد با هفده فیلم قبلی‌ام متفاوت شد، چون کارن همایونفر در بادیگارد چنان جوشید که خود تجلی مضمون اصلی فیلم، «محافظ بادیگارد» شد. در چنین موقعیتی، کارگردان بادیگارد جز فخر به حضور چنین هنرمندی چه باید بگوید…»

دخت پری‌وار
آلبوم «دخت پری‌وار» پس از آلبوم موفق «حریق خزان»‌؛ دومین همکاری همکاری مهیار علیزاده و علیرضا قربانی است.
این آلبوم از سال ۹۲ آغاز شده که به دلایل ضبط هم‌زمان با آلبوم مشترک با «همایون شجریان» و همچنین تولید و انتشار آلبوم «در شعله با تو رقصان»، ضبط آن در مقطعی متوقف و دوباره در سال ۹۴ آغاز شد و هم‌اکنون آماده انتشار است.
در این آلبوم که شامل ۹ قطعه باکلام و سه قطعه سازی است؛ اشعاری از سعدی، عراقی، عطار نیشابوری، هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری، قیصر امین‌پور، محمدعلی بهمنی و علیرضا کلیایی استفاده شده است. مهیار علیزاده در مورد این آلبوم گفته است: «ضبط وکال با دقت و وسواس بسیار بالایی انجام شده و من علیرضا قربانی همانند آلبوم «حریق خزان»، انرژی زیادی را برای ضبط هرچه بهتر این مجموعه صرف کرده‌ایم.

ماه و ماهی
این اثر از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری به خوانندگی حجت اشرف‌زاده و آهنگ‌سازی مشترک حجت اشرف‌زاده و امیر و آرش بیات است.
ماه و ماهی متشکل از هشت قطعه با کلام ماه و ماهی، مادر، کوچه‌باغ‌های نیشابور، پاییز، دلتنگ، عشق آمد و یاد یار و یک قطعه بی‌کلام عشق آمد است که با شعرهایی از علیرضا بدیع تولید شده است.
در این اثر، مهرداد عالمی نوازندگی ویولنسل و میثم مروستی نوازندگی ویولا را برعهده دارند.

یادی به رنگ امروز
آلبوم «یادی به رنگ امروز» علی زند وکیلی، آلبومی است برای خاطره بازی. این آلبوم ۱۱ آهنگ دارد و توسط انتشارات رنگین کمان هنر جوان منتشر شده است. تمام قطعات این آلبوم از آهنگ‌ها و ترانه‌های خاطره انگیز قدیمی ساخته شده است. آهنگسازان آلبوم جهانبخش پازوکی، مجید وفادار، غلامحسین مین باشیان، همایون خرم و روح الله خالقی هستند و ترانه‌سرایانش جهانبخش پازوکی، کریم فکور، جمشید شیبانی، جمشید ارجمند، رحیم معینی کرمانشاهی، عبدالله الفت و مهدی رئیسی هستند. علی زند وکیلی به جز خوانندگی، در این آلبوم سنتور نواخته است.

شهر من بخند
این اثر، دومین آلبوم گروه "پالت" است و اعضای آن معتقدند که حاصل تجربیات تازه این گروه از آلبوم آقای بنفش تاکنون، منجر به ساخت این آلبوم شده است. این آلبوم ۵۷ دقیقه‌ای، فضاهای تازه‌ای را در سبک پاپ, راک و جَز تجربه می‌کند. "شهر من بخند" از اشعار امید نعمتی، تورج نگهبان، سیاوش کسرایی، نیما یوشیج، حسام الدین محمدیان پور و گیزبرت زوکنیپهاوزن استفاده کرده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.