آلمان ۴-۲پرتغال؛ معادلات گروه مرگ پیچیده شد

تیم ملی آلمان با ارائه نمایشی عالی در نبرد حساس گروه F یورو ۲۰۲۰ مقابل پرتغال قهرمان دوره قبل موفق شد ۴ بر ۲ به پیروزی برسد.

در ورزشگاه آلیانتس‌آرنای شهر مونیخ در دیداری حساس از گروه F یورو ۲۰۲۰ آلمان به مصاف پرتغال رفت و این بازی را با نتیجه قاطع ۴ بر ۲ برد.

آلمانی‌ها بازی را هجومی شروع کردند و چند موقعیت هم خلق کردند، حتی توسط گوسنس هم به گل رسیدند که این گل توسط VAR آفساید اعلام شد. برخلاف جریان بازی این پرتغال بود که به گل نخست بازی رسید. در اولین موقعیت خطرناک‌شان پاس ژوتا را رونالدو در دقیقه ۱۵ تبدیل به گل کرد تا طلسم گل نزدنش به آلمان را بشکند. رونالدو با این گل ۱۰۷ گله شد تا با علی دایی فقط ۲ گل فاصله داشته باشد. او هنوز در بین گل‌های ملی‌اش گلی به فرانسه هم ندارد و می‌تواند در بازی بعدی این طلسم را هم بشکند.

با این حال مانشافت زود به بازی برگشت و ۲ گل در دقایق ۳۵ و ۳۹ زد. گل نخست را گوسنس ساخت و به نظر می‌رسید دیاس گل‌به‌خودی زده است. از حرکت هاورتس هم مشخص بود که توپ به پای او برخورد نکرده است. یوفا ابتدا این گل را به نام هاورتس ثبت کرد، اما سپس اصلاح شد و مشخص شد دیاس این گل را زده. ۴ دقیقه بعد این مرتبه ارسال کیمیش را گوئریرو با سراسیمگی به سقف دروازه خودی کوبید تا به لطف این گل‌به‌خودی‌ها آلمان پیروز به رختکن برود.

دقیقه ۵۱ ژرمن‌ها به گل سوم رسیدند. گوسنس باز هم در متن حرکت بود و این مرتبه هاورتس پاس طلایی او را خودش تبدیل به گل کرد. دقیقه ۶۰ گوسنس درخشش خودش را با گل تکمیل کرد. ارسال بی‌نقص کیمیش را او به تور دروازه چسباند.

دقیقه ۶۷ پرتغال فاصله را کمتر کرد. پاس رونالدو را ژوتا از روی خط تبدیل به گل دوم سلسائوی اروپا کرد. بعد از این گل پرتغال برای زدن گل‌های بعدی و فرار از شکست هجومی بازی کرد، ولی به نتیجه‌ای نرسید. بازی با همان نتیجه ۴ بر ۲ به پایان رسید تا باز هم مانشافت مثل دیدار قبلی در جام‌جهانی ۲۰۱۴ مقابل پرتغال ۴ گل زده باشد.

آلمان با این برد ۳ امتیازی شد و بالاتر از پرتغال قرار گرفت که همین میزان امتیاز دارد.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.