تجمع معترضان مقابل کنسول‌گری عربستان در مشهد به خشونت کشیده شد/ متفرق‌سازی مردم با خودروی آب‌پاش

تجمع معترضان مشهدی در دومین روز مقابل کنسول‌گری عربستان و با هدف محکومیت اقدام جنایت‌کارانه رژیم آل سعود به درگیری و خشونت با نیروهای امنیتی منجر شد.

اقشار مختلف مردم و جمع کثیری از دانشجویان مشهد عصر یک‌شنبه در حالی که سعی داشتند تابوت نمادین «شیخ النمر» را تا مقابل کنسول‌گری عربستان به نشانه اعتراض حمل کنند با مخالفت نیروهای انتظامی روبرو شدند.
نیروهای امنیتی در مشهد مقدس که برای جلوگیری از خشم مردم و حفاظت از کنسول‌گری عربستان اجازه نزدیک شدن به این کنسول‌گری را نمی‌دادند به ناچار به دلیل هجوم معترضان با آن‌ها درگیر شدند.
معترضان خشمگین با فشار به دیواره انسانی و نرده‌های آهنی که توسط پلیس ایجاد شده بود در نهایت توانستند خود را به کنسول‌گری عربستان نزدیک کنند اما نیروی انتظامی با بهره‌گیری از خودروهای آب‌پاش سعی کرد جمعیت حاضر را متفرق کند که این عمل موجب خشم بیشتر تجمع‌کنندگان شد.
گفتنی است معترضان مشهدی که حتی در برابر فشار خودروی آب‌پاش نیز متفرق نشدند با طنین‌انداز شدن اذان مغرب و عشاء به تحصن خود با اعلام شروطی پایان دادند.
معترضان در این تحصن ضمن آتش زدن عروسک سردمداران رژیم آل سعود خواستار تعطیلی کنسول‌گری عربستان در مشهد و اخراج دیپلمات‌های این کشور از مشهد و در نهایت از کشور شدند.
تجمع‌کنندگان همچنین اعلام کردند تا زمانی که پرچم عربستان بر بام این کنسول‌گری خودنمایی کند به تحصن و اعتراض خود ادامه خواهند داد.
اعتراض اقشار مختلف مردم مشهد در مقابل کنسول‌گری عربستان امروز همچنین با دستگیری تعدادی از تظاهرکنندگان همراه بود که پس از ساعتی برخی از این افراد آزاد شدند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.