استقبال اتحادیه صنف مشاوران املاک از طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران

رئیس و نایب رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران تاکید کردند که طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران می‌تواند علاوه بر شکستن انحصار در حوزه تسهیلات مسکن، رونق مناسبی نیز در بازار مسکن ایجاد کند.

مصطفی قلی‌خسروی رئیس این اتحادیه در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک ملی ایران با بیان این که عملیاتی شدن طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران در بازار انحصاری کنونی بسیار قابل تقدیر است، گفت: سود تسهیلات مسکن بانک ملی ایران ۱۷٫۵ درصد و پایین‌تر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است که همین می‌تواند جذابیتی برای طرح باشد.
وی اظهار کرد: نام و اعتبار بانک ملی ایران در میان مردم بسیار مورد توجه است و از این رو اجرای این طرح می‌تواند با استقبال بسیار مناسبی مواجه شود.
به گفته خسروی، آن‌چه در پرداخت تسهیلات مسکن مهم است، سرعت و روان بودن پرداخت آن است که خوشبختانه بانک ملی ایران در این زمینه اقدامات مناسبی اندیشیده است.
نایب رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران نیز با تاکید بر این که طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران می‌تواند قدرت خرید مردم را افزایش دهد، گفت: نباید در زمان اجرای چنین طرحی، بلافاصله انتظار ایجاد تحولی بزرگ در بازار مسکن را داشت.
حسام عقبایی با بیان این که پرداخت تسهیلات خرید مسکن توسط بانک ملی ایران می‌تواند در میان‌مدت افراد زیادی را صاحب‌خانه کند، ادامه داد: طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران بسیار منعطف است و هر کس می‌تواند بنا به میزان درآمد خود مدت زمان دریافت این تسهیلات را مشخص کند.
به گفته وی، این طرح که به نوعی انحصارشکنی در بازار پرداخت تسهیلات مسکن است، می‌تواند توسط سایر بانک‌ها مورد بهره‌برداری قرار بگیرد تا مردم بتوانند در یک بازار رقابتی، از این تسهیلات استفاده کنند.
در طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران که به تازگی رونمایی شده، متقاضیان می‌توانند با سپرده‌گذاری هر ۱۸۲میلیون ریال، به ازای هر یک ماه ماندگاری، یک برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دریافت کنند که هر برگ اوراق قابلیت تبدیل شدن به پنج میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد را دارد. در این طرح به مبلغ سپرده مشتریان ۱۰ درصد سود سالیانه تعلق می‌گیرد.
سقف تسهیلات انفرادی در تهران به ازای هر نفر ۶۰۰میلیون ریال به همراه ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات جعاله است و زوجین می‌توانند تا سقف ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
سقف این تسهیلات در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت برای زوجین ۸۰۰میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۶۰۰میلیون ریال است. همچنین سقف میزان تسهیلات جعاله در این مناطق همچنان ۱۰۰میلیون ریال است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.