استقبال نتانیاهو از بازگشت سفیر مصر به تل‌آویو پس از ۳ سال

پس از سه سال از خالی ماندن سفارت مصر در سرزمین‌های اشغالی روز پنج شنبه سفیر جدید قاهره راهی تل آویو شدکه این امر با استقبال بنیامین نتانیاهو مواجه شد.

به نقل از شبکه الجزیره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای تعیین حازم خیرت،‌ دیپلمات مصری به عنوان سفیر جدید این کشور در سرزمین‌های اشغالی را ستود و گفت: این اقدام قاهره به ما امکان می‌دهد روابطمان را با این کشور مهم عربی گسترش دهیم.
مصر از نوامبر ۲۰۱۲ و پس از حمله رژیم صهیونیستی که به کشته شدن یکی از رهبران حماس انجامید سفیر خود را از سرزمین‌های اشغالی فرا خواند و در این سه سال سفیر جدیدی را برای به دست گرفتن سفارتخانه مصر در سرزمین‌های اشغالی تعیین نکرد.
حازم خیرت مشاور وزیر خارجه مصر در زمینه دیپلماسی و کنسولی نیز که روز پنج شنبه از سوی وی به عنوان سفیر جدید مصر انتخاب شد سپتامبر گذشته نیز اسرائیل پس از نزدیک به چهار سال تعطیلی سفارت خود در قاهره اقدام به بازگشایی آن کرد.
چهار سال پیش در پی حمله معترضان مصری به کشته شدن سربازان این کشور توسط نظامیان صهیونیستی در مرزهای دو طرف مردم به سفارت اسرائیل در قاهره حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.