هوای تهران، اصفهان و مشهد ناسالم برای همه گروه‌های سنی اعلام شد

معاون نظارت پایش اداره کل محیط زیست تهران گفت: با توجه به اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش کیفی، هوای پایتخت امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

 
محمد رستگاری معاون نظارت پایش اداره کل محیط زیست تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان، درباره وضعیت هوای پایتخت اظهار کرد: با توجه به اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش کیفی تهران، هوای پایتخت امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
 
وی ادامه داد: میانگین شاخص کیفیت هوا برای ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با عدد 162، ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون با عدد 82 و منواکسید کربن به 36 رسیده است.
 
اصفهان در شرایط ناسالم
مزارع کارشناس اداره آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: براساس پایگاه‌های سنجش کیفیت هوای این کلانشهر، امروز میانگین کیفیت هوا 162 AQI ناسالم برای عموم است که نسبت به دیروز آلوده‌تر است.
 
 مزارع، بزرگراه خرازی، میدان امام حسین و احمد آباد واتوبان خرازی را ازمناطق آلوده شهر اصفهان برشمرد و افزود: میزان آلودگی هوا دیروز 155 AQI بود.
 
وی سکون هوا، وارونگی دما وانباشت آلاینده ها را ازعوامل آلودگی هوای این کلانشهر اعلام کرد.
بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.
 
بنابراعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم ، نقشه‌های هواشناسی یانگرحضور سامانه جوی ناپایدار تا فردا بر روی استان است. بنابراین در نواحی غربی امروز افزایش ابر و بارش‌های برف و باران در بیشتر مناطق استان اصفهان به خصوص نواحی غربی وجنوبی این استان پیش بینی می‌شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.