منتقدین امریکایی بهترین فیلم سال ۲۰۱۵ را انتخاب کردند

انجمن ملی منتقدین فیلم آمریکا در فهرست برترین‌های سال سینمای جهان در سال 2015 میلادی‌، فیلم «افشاگر» را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد.

پنجاهمین دوره جوایز انجمن ملی منتقدین آمریکا یکشنبه شب نتایج رای گیری از 53 منتقد سرشناس سینمایی خود را منتشر کرده و براین اساس فیلم «افشاگر» ساخته «تام مک کارتی» عنوان بهترین فیلم سال 2015 را از آن خود کرد و «تاد هینز» برای فیلم «کارول» بهترین کارگردان سال انتخاب شد.
در بخش بهترین بازیگری مرد«مایکل بی. جوردن» برای بازی در فیلم «اعتقادنامه» با غلبه بر«گزاررورینگ» (پسر سائول) و «تام کورتنی» (45 سال) برگزیده شد و «شارلوت رامپلینگ» (45 سال) نیز در رقابت با «سیرشا رونان» (بروکلین) و«نینا هوس» (فونیکس) بهترین بازیگر نقش اصلی زن نام گرفت.
«مارک رایلنس» (پل جاسوس‌ها) و «کریستن استوارت» (ابرهای سلیس ماریا) نیز به ترتیب در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن از سوی جوایز انجمن ملی منتقدین آمریکا برنده جایزه معرفی شدند.
فیلم «تیمبوکتو» ساخته «عبدالرحمن سیساکو» از موریتانی نیز که سال گذشته یکی از نامزدهای نهایی اسکار خارجی بود، عنوان بهترین فیلم خارجی سال 2015 را از سوی منتقدین آمریکایی کسب کرد و«امی» ساخته «آصیف کاپادیا» نیز بهترین مستند سال انتخاب شد.
همچنین در نتایج منتشر شده از سوی انجمن ملی منتقدین آمریکا، جایزه بهترین فیلمنامه به «جاش سینگر» و «تام مک کارتی» (افشاگر) و جایزه بهترین فیلمبرداری به «اد لاخمن» (کارول) رسید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.