روایت فرمانده کل سپاه از دخالت یک مسئول سابق در اغتشاشات/ پایان فتنه ۹۶ را اعلام می‌کنم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این وعده الهی است که پس از هر فتنه و سختی، آسانی می‌آید، گفت: دشمنان می‌دانند به هیچ وجه نمی‌‌توانند جمهوری اسلامی ایران را از لحاظ دفاعی تهدید کنند و همه سرمایه خود را پس از دفاع مقدس برای عملی کردن تهدیدات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی علیه ایران اسلامی هزینه کرده‌اند و به یاری خدا در این زمینه هم شکست آن‌ها حتمی است.

سرلشکر محمدعلی جعفری گفت: وقتی ملتی در منطقه‌ای پرآشوب پیروز میدان باشد و زمانی که اربابی آمریکا را نپذیرد و به نوچه‌های جیره‌خوار امریکا حتی نیم‌نگاهی هم نکند و در کنار مظلوم و مقابل ظالم قرار گیرد باید هم تهدید شود و این تهدیدات همیشه بوده و خواهد بود و ما باید دائما بصیر باشیم.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به ادعای برخی مسئولان استان خراسان رضوی مبنی بر دخالت جریان منسوب به یکی از مسئولین سابق در آغاز این تجمع و اعتراض در مشهد و برخی مناطق دیگر که در ادامه از دست رها شد و به اغتشاش و فتنه رسید گفت: این موضوع با فراخوان یکی از سایت‌هایی صورت گرفت که وابسته به شخصی است که این روزها زبان به مخالفت‌خوانی نسبت به اصل و ارزش‌های نظام گشوده است.
سرلشکر جعفری تاکید کرد: نیروهای امنیتی درحال بررسی این مسئله هستند و اگر به دخالت این مسئول سابق برسند قطعا متناسب با وضعیت و درخواست ناجا با او برخورد خواهند کرد.

اهم سخنان فرمانده کل سپاه به نقل از خبرگزاری‌ها از قرار زیر است:
* اقتدار، صبوری و بصیرت مردم همیشه ایام پیروزی را برای ایران و ایرانی به ارمغان آورده است.
* برای استقلال جمهوری اسلامی ایران تا پای جان استقامت می‌کنیم و این مرز و بوم به خاطر اقتداری که دارد هیچ‌گاه دهن‌به‌دهن با دولتی فحاش و ضعیف، نمی‌شود و تنها در عمل، اراده و استقامت و قدرت خود را نشان خواهد داد.
* دشمنان و جیره‌خواران آن‌ها مثل آل‌سعود تا می‌خواهند فریاد بزنند و فحاشی کنند اما می‌دانند راه ما و هدف ما در جهان نتیجه داده است.
* امریکا، صهیونیست‌ها و آل‌سعود به داعش دستور ورود به ایران را داده‌اند و برخی تیم‌های پیشروی آن‌ها نیز وارد شده‌اند تا دست به انفجار و خراب‌کاری بزنند. پیشروهای این گروه جنایت‌کار هم‌اکنون کاملا تحت کنترل هستند و نیروهای ضعیف این گروهک تروریستی هم اگر جرات دارند از مرزهای ایران اسلامی عبور کنند.
* به امید خدا از این مشکلات عبور می‎کنیم و مسئولان باید راه حل عبور از مشکلات را عمل به توصیه‌های مقام معظم رهبری بدانند چرا که تمام توصیه‌های کاربردی را برای حل مشکلات، عدالت، اخلاق و سبک زندگی ایرانی اسلامی به مسئولان ارایه کرده‌اند.
* باید قدر مردم خوب، مقاوم، مومن و بصیر و آگاه ایرانی اسلامی را دانست، مردمی که با وجود همه مشکلات در لحظه راه خود را از آشوبگران جدا کردند و هر که در وسط صحنه بود در این روزهای آخر همه اغتشاشگر و جیره‌خوار بیگانه بودند.
* خدا دشمنان ایران اسلامی را احمق آفریده است چراکه با فرهنگ عاشورایی، استقلال‌طلبی و ظلم‌ستیری فرد فرد این مرز و بوم آشنا نیستند و بیگانگان هرگاه بحرانی ایجاد کردند، وحدت و همدلی مردم و مسئولان دوچندان شده است و این انسجام و یک‌رنگی آسیب‌پذیر نخواهد بود.
* مشکلات اقتصادی، گرانی و بحث بیکاری همیشه دغدغه ملت ایران بوده است و در مقاطعی از زمان وضعیت از این دوران هم سخت‌تر بوده است، مردم باید دردها و مشکلاتشان توسط مسئولان به خوبی شنیده شود و بدانند مسئولان به فکر حل مشکلات مردم هستند.
* دوستی‌های دروغین امریکا و غرب و صهیونیست‌ها با مردم ایران و همراه شدن با فتنه‌گران اگر این دروغ‌گویان، دل‌سوز و به فکر مردم ایران بودند هیچ‌گاه این چنین مردم مظلوم ایران را تحریم نمی‌کردند.
* بعضی احساس می‌کنند دوستی با آمریکا وضعیت اقتصادی را بهتر می‌کند اما این افراد نگاهی به کشورهایی مانند مصر بیندازند که همه چیز خود را فدای دوستی با امریکا کردند.
* اگر انصاف داشته باشیم می‌بینیم رشد طبقه متوسط در کشور ما قابل توجه است و آمار جهانی نشان می‌دهد بخشی از طبقه محروم وارد طبقه متوسط شده‌اند اما سبک توسعه و تبلیغات و شیوه مصرف در کشور ما به سمتی است که نگاه بیشتر مردم به قشر مرفه است و برای همین نیازها هیچ گاه تمام‌شدنی نیست.
* سپاه آماده است به کمک دولت بشتابد و برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی نیروهای خود را متمرکز کند تا با کمک هم از این بحران عبور کنیم.
* در زمینه دفاعی و امنیتی از وضعیت بسیار خوبی برخورداریم، همیشه اعلام کردیم، آماده‌ایم ظرفیت گسترده و عظیم مهندسی و تجربه‌های خود را در خدمت حل بحران‌های معیشتی بگذاریم.
* امروز دشمن، شکست خورده از همه سیاست‌هایش در منطقه تنها کاری که می‌تواند انجام دهد ایجاد ناامنی در ایران اسلامی است و مردم و مسئولان ما باید بدانند هزینه سازش کردن با بیگانه بسیار بیشتر از هزینه مقاومت است.
* کشته‌سازی یکی از برنامه‌های اصلی فتنه‌گران و اربابان آن‌ها در اغتشاشات اخیر بود و می‌خواستند کاملا به صورت جدی و هدفمند جان مردم چه کودک و چه بزرگ را بگیرند و به گردن حکومت اسلامی ایران بیندازند.
* این کشته‌سازی‌ها را در قهدریجان، ایذه و نجف‌آباد دیدیدم که حتی دو برادر بسیجی را با گلوله ساچمه‌ای و چاقو به شهادت رساندند و این جنایات را از لابه‌لای جمعیت هدایت می‌کردند.
* مردم جنوب شرق و شمال غرب کشور که با ناامنی‌های برآمده از ضدانقلاب و اشرار همیشه دست و پنجه نرم کرده‌اند و طعم شیرین امنیت را به خوبی می‌دانند، نگذاشتند فتنه‌گران داخل آن‌ها رسوخ کنند.
* اگر دراین شرایط آمادگی‌های امنیتی نبود شدت این فتنه بسیار گسترده‌تر از این می‌شد و از سوی دیگر شرایط فضای مجازی نیز به هیچ وجه مناسب نبود و برخی به علت مصالح یا بی‌توجهی به هشدارها کنترل این فضا را از دست دادند.
* آمادگی امنیتی ما و بصیرت مردم باعث شد دشمن شکستی دوباره را تجربه کند چرا که اگر وضعیت ما مانند مصر، تونس و لیبی بود شاید جمهوری اسلامی ایران ضرر جبران‌ناپذیری را تجربه می‌کرد.
* حجم تخریب‌ها و گستردگی فتنه در سال ۸۸ بسیار بیشتر از فتنه ۹۶ بود، آن فتنه، فتنه‌ای سیاسی بود اما فتنه اخیر پراکندگی بیشتری داشت.
* در فتنه اخیر سپاه تنها در سه استان اصفهان، لرستان و همدان به‌طور محدود وارد عمل شد. بیشترین اجتماع شهری در این فتنه در اوج آن تجمعی ۱۵۰۰ نفری بود و در کل کشور در اوج اغتشاشات نیز حدود ۱۵هزار نفر حضور داشتند.
* باید از ملت غیور ایران اسلامی تشکر کرد چون به محض اینکه متوجه شدند دست بیگانگان و فتنه‌گران در کار است راه خود را هوشمندانه از آن‌ها جدا کردند و با تمام مشکلات اقتصادی که داشتند به دفاع از آرمان‌های انقلاب و ایران اسلامی پرداختند.
* حضور همیشگی مردم در صحنه‌های سخت و بحران‌های انقلاب از جمله فتنه اخیر باعث شد که کار فتنه‌گران، سخت‌تر شود و نیروهای امنیتی به سرعت بتوانند حلقه‌ها و سرحلقه‌های فتنه‌گران را شناسایی و دستگیر کنند.
* بسیاری از اغتشاشگرانی که از روز جمعه به بعد در مرکز فتنه بودند همه آموزش دیده ضدانقلاب و منافقین بودند که دستگیر شدند و به شدت با آنان برخورد خواهد شد.
* زمینه و بهانه از پنج‌شنبه به دست ضدانقلاب افتاد، دشمنان به سرعت بر فضای مجازی سوار شدند و برای فتنه‌گری به صحنه آمدند.
* علاوه بر ۵هزار نیرویی که خانم کلینتون اعلام کرد برای ایجاد آشوب و فتنه و ناامنی در ایران آموزش داده‌اند، تعداد قابل توجهی دیگر از عوامل ضدانقلاب، سلطنت‌طلب و منافقین داخلی ماموریت یافتند اغتشاش و فتنه را گسترش دهند.
* همزمان در فضای مجازی با ۳هزار نیروی جدید شبکه‌سازی را آغاز کردند و آستانه سالگرد حماسه ۹ دی و مشکلات اقتصادی را بهترین بهانه برای آشوب در کشور دانستند.
* عدم کنترل فضای مجازی که مدیریت آن در خارج از کشور است و کوتاهی مسئولان در کنترل این فضا نیز به اغتشاشات شدت داد، اما زمانی که فضای مجازی کنترل شد، شاهد کاهش فتنه‌گری‌ها بودیم.
* فاصله فتنه ۹۶ دو سال کمتر از فتنه‌های دیگر بود چراکه با نفوذ انقلاب و مقاومت در قلب و ذهن مردم آزاده جهان و منطقه آمریکا و صهیونیست‌ها و آل سعود قسم خوردند که از ایران انتقام می‌گیرند اما باید به آن‌ها گفت زهی خیال باطل.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.