بزرگترین نمایشگاه فناوری دنیا از فردا آغاز می‌شود

بزرگترین نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی جهان موسوم به CES از فردا در لاس وگاس آمریکا آغاز به کار می‌کند.

این نمایشگاه که محلی برای عرضه تازه‌ترین تجهیزات الکترونیکی محسوب می‌شود همه ساله و در نخستین روزهای سال نوی میلادی برگزار می‌شود تا پیامی باشد برای دنیا که با استفاده از فناوری می‌توان زندگی به مراتب بهتر و مؤثرتری را آغاز کرد.
این نمایشگاه، که امسال هجدهمین دوره آن محسوب می‌شود، تنها چهار روز برپا بوده و روز شنبه (۱۹ دی) به کار خود پایان می‌دهد و نه تنها آوردگاهی برای رونمایی از تازه‌ترین نوآوری‌های الکترونیکی به حساب می‌آید بلکه مجالی مناسب برای شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و غول‌های فناوری سراسر دنیاست که ضمن معرفی ابتکار عمل‌های جدید خود، مشتریان بیشتری پیدا کنند.
پیش‌بینی می‌شود نمایشگاه امسال که البته یک غایب بزرگ یعنی اپل دارد، رکورد تاریخی بازدیدکنندگان در سال گذشته را بشکند.
یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال که نسبت به سایر دوره‌های قبلی با جدیت بیشتری دنبال می‌شود، برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های تخصصی در زمینه توسعه به کارگیری خلاقیت در فناوری‌های نوظهور و بازاریابی گسترده در این باره است.
همچنین بخش ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان و مؤسسات برآمده از دل دانشگاه‌ها اختصاص داده شده تا محققان جوان و باتجربه به تبادل اطلاعات بپردازند.
به عقیده کارشناسان در نمایشگاه امسال تجهیزات الکترونیکی مصرفی، انبوهی از فناوری‌های نوظهور در کنار محصولات به روزشده‌ای ارایه می‌شوند که در گذر زمان و درحالی که تنها مدت کمی از ظهور آن‌ها گذشته، با ساختار کوچکتری ارایه می‌شوند که از آن جمله می‌توان به پهپادها اشاره کرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.