سه شرط وزارت نیرو برای حضورخارجی ها در ایران پس از رفع تحریم ها

وزیر نیرو گفت: شرکت های خارجی چنانچه تامین مالی (فاینانس ) پروژه ها، انتقال فناوری و امکان حضور ایران در بخشی از بازارهای جهانی را فراهم کنند ، می توانند در بازار بزرگ کشورمان پس از رفع تحریمها حضور یابند.

حمید چیت چیان امروز (سه شنبه) در پانزدهمین همایش مدیران ارشد وزارت نیرو در محل پژوهشگاه این وزارتخانه اظهار داشت: نزدیک شدن به زمان اجرایی شدن توافق برجام ، قرار داشتن در آستانه برنامه ششم توسعه و شرایط خاص اقتصادی کشور از جمله مسائلی است که مسئولان را ملزم می سازد تا تلاش ها و فعالیت خود را مضاعف سازند.
به گفته این مقام مسئول، اجرایی سازی توافق برجام و برداشته شدن تحریم ها به معنای رونق اقتصادی کشور نیست، بلکه موانع اصلی پیشروی اقتصاد برداشته می شود.
وی تصریح کرد: رونق اقتصادی کشور در گرو عملکرد مدیران، مسئولان و آحاد جامعه است و ایران از وابستگی اقتصادی به درآمدهای نفتی رنج می برد، اما توانمندی آن وجود دارد که این تهدید را به فرصت مبدل سازیم.
وزیر نیرو تصریح کرد: امروز شرکت های توانمندی ایرانی در بخش های آب و برق خدمات خود را به بیش از 40 کشور جهان صادر می کنند و با حضور در مناقصه های بین المللی در رقابت کیفی و قیمت تمام شده از رقبا پیشی می گیرند .
وی حضور مدیران شرکت ها و مقامهای دولتی از نقاط مختلف جهان پس از امضای توافق برجام ( تیرماه ) در تهران را یادآور شد و گفت : امروز دنیا با رکود اقتصادی روبرو شده و بازار بزرگ ایران مورد توجه آنها برای عرضه خدمات و محصولات است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.