شورای امنیت حمله به سفارت عربستان را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران از سوی معترضان خشمگین از اقدام ریاض در اعدام یک روحانی سرشناس شیعه را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، در بیانیه 15 عضو شورای امنیت در محکومیت این حمله به اعدام شیخ نمر النمر اشاره ای نشده و تنها از ایران درخواست شده است از کارکنان و اموال دیپلماتیک حفاظت کند. 
در بیانیه شورای امنیت که بامداد سه شنبه به وقت تهران انتشار یافت، آمده است :'اعضای شورا، حمله به سفارت پادشاهی عربستان در تهران و کنسولگریش در مشهد، در جمهوری اسلامی ایران را که منجر به تعرضاتی به ساختمان های دیپلماتیک و کنسولی شد و خساراتی جدی به بار آورد، به شدیدترین نحو محکوم می کند.' 
شورای امنیت ضمن ابراز 'نگرانی شدید' از این حملات، از مقامات ایران خواست 'از اموال و کارکنان دیپلماتیک و کنسولی حفاظت کرده و به تعهدات بین المللی اش در این زمینه به طور کامل احترام بگذارد.' 
اعضای شورا مصرانه از طرفین خواستند: 'با ادامه گفت وگو، گام هایی برای کاهش تنش ها در منطقه بردارند.' 
نگرانی های بین المللی در مورد اینکه اختلاف عربستان و ایران تلاش های صلح سوریه و یمن را به انحراف بکشاند رو به افزایش است و دو نماینده سازمان ملل برای کسب دستاوردهای سیاسی به ریاض اعزام شده اند. 
به درخواست روسیه، شورای امنیت قرار است روز سه شنبه در مورد مناقشه یمن تشکیل جلسه دهد. این جلسه به دنبال پایان آتش بس عربستان و متحدانش علیه یمن برگزار خواهد شد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.