فریب افزایش ۲۰ درصدی بارش‌ها را نخوریم/ شرایط ۹۵ بهتر از ۹۴ نیست

قائم‌مقام وزیر نیرو گفت: مدیران این وزارتخانه بدانند که در تابستان آینده شرایط اگر بدتر از امسال نباشد، بهتر از امسال نخواهد بود.

ستار محمودی امروز در همایش مدیران ارشد وزارت نیرو با بیان اینکه کانون خدمات وزارت نیرو با سابقه ۵۰ ساله و ظرفیت کاری به این بزرگی نباید با تصمیمات عجولانه نابود شود، اظهارداشت: نباید با استنباط اینکه قرار است واگن‌های یک قطار اصلاح شود، سیتم لوکوموتیو را از کار انداخت.
قائم مقام وزیر نیرو گفت: اکنون فصل برنامه‌ریزی ماست و شرایط تامین آب و برق به نحوی است که باید با دقت زیاد از دستاوردهای این صنعت بزرگ محافظت کرد.
وی، سابقه کارهای مدیریتی بخش آب کشور را ۷۰ سال عنوان کرد و افزود: اگر امروز سدسازی نبود، تامین آب شرب اکثر شهرها دجار مشکل بود.
محمودی گفت: حاصل تلاش‌هایی که برای زیرساخت‌های کشور انجام شده، این است که در حالی که امید به زندگی در پیش از انقلاب ۵۶ سال بوده است، اکنون امید به زندگی به ۷۱ سال رسیده است و وظیفه ذاتی ما باعث شده تا سرمایه عمر انسان‌ها توسعه یابد.
این مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: ما بر این باوریم که مدیران صنعت آب و برق مردم، کشور و خود را قبول دارند و هیچگاه راضی به این نمی شوند که کوچک ترین مشکلی در بخش آب و برق ایجاد شود.
وی خطاب به مدیران این وزارتخانه گفت، مدیران بدانند که در تابستان آینده شرایط اگر بدتر از امسال نباشد، بهتر از امسال نخواهد بود. بارش‌های سال جاری اگرچه خوب اما با ظرفیت محدود بوده است و از آن جایی که ۶۰ درصد بارش‌های سال در زمستان و ۳۰ درصد در بهار رخ می‌دهد، ما نباید به افزایش ۲۰ درصدی بارش ها غره شویم.
محمودی با تاکید بر اهمیت آمادگی لازم برای پدافند غیرعامل و آمادگی برای وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی با توجه به شرایط حساس منطقه، گفت: مسئولیت کاری پدافند غیرعامل متوجه مدیران است و ما و شما باید در مقابل همه دستگاه‌های قانونی پاسخگو باشیم.
وی با تاکید بر اینکه روش‌های ابهام آفرین در وزارت نیرو ممنوع است، گفت: ما به لحاظ نوع کار مراودات عمده‌ای را با مردم داریم و اگر تنها یک درصد خطا در ارایه خدمات‌مان رخ دهد، به لحاظ گستره بزرگ مشترکان عدد بزرگی به نظر می رسد.
محمودی بر اهمیت کیفیت محصول و خدمات اشاره کرد و گفت: گاهی سر زده از حوزه‌های مشترکان، حوزه‌های نگهبانی و ارتباطی بازید کنید و در ادبیات با مشترکان و رسیدگی به شکایات دقت لازم انجام شود. فرصت برنامه ششم را غنیمت بشماریم، زیرا اکنون زیرساخت‌های نرم‌افزاری و دیجیتالی کشور به ما این امکان را می دهد تا در محل خدماتی به مشترکان ارایه شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.