وزارت خزانه‌داری آمریکا ۵ نهاد ایرانی را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا وابسته به وزارت خزانه‌داری این کشور نام ۵ نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا، از ارگان‌های وابسته و تحت نظارت وزارت خزانه‌داری این کشور روز پنج‌شنبه نام ۵ نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های خود افزود. بنا بر ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، این ۵ نهاد ایرانی تحت مالکیت یا کنترل یک شرکت صنعتی است که مسئولیت توسعه و تولید موشک‌های بالستیک با سوخت جامد در ایران را برعهده دارد. این وزارتخانه ادعا کرد که نهادهای ایرانی مورد تحریم از شرکت‌های تابعه «گروه صنعتی شهید باکری» هستند.
این پنج نهاد ایرانی عبارتند از: مرکز پژوهش‌های شهید اسلامی، صنایع شهید خرازی، صنایع شهید مقدم، صنایع شهید صنیع‌خانی، و صنایع شهید شوشتری.
استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای ادعا کرد: «این تحریم‌ها آن نهادهای کلیدی را هدف قرار می‌دهند که در برنامه موشکی ایران نقش و دخالت دارند؛ برنامه‌ای که حکومت ایران آن را بر رفاه شهروندان خود ارجح می‌داند».
لازم به ذکر است که طبق این تحریم‌ها، هرگونه دارایی و مایملک متعلق به این ۵ نهاد ایرانی واقع در خاک آمریکا بلوکه شده و اتباع آمریکا از معامله با این نهادها منع می‌شوند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.