طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران رونمایی شد

مدیرعامل بانک ملی ایران با اعلام جزئیات طرح ویژه مسکن این بانک که به منظور کمک به خانه‌دار شدن مردم عملیاتی می‌شود، گفت: این طرح از فردا در همه شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور قابلیت اجرا شدن دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین‌زاده در مراسم رونمایی از طرح ویژه مسکن بانک خود با بیان این که بانک ملی ایران تلاش می‌کند با ارائه این طرح، مشکل بخشی از مردم را که آرزوی خانه‌دار شدن دارند حل کند، افزود: دریافت این تسهیلات منافاتی با دریافت تسهیلات قبلی از بانک ملی ایران یا سایر بانک‌ها برای خرید یا ساخت مسکن ندارد.
وی اظهار کرد: در طرح شماره یک بانک ملی ایران، متقاضیان می‌توانند با سپرده‌گذاری هر ۱۸۲میلیون ریال، به ازای هر یک ماه ماندگاری، یک برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دریافت کنند که هر برگ اوراق قابلیت تبدیل شدن به ۵میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد را دارد.
حسین‌زاده ادامه داد: در این طرح به مبلغ سپرده مشتریان ۱۰ درصد سود سالیانه تعلق می‌گیرد.
مدیرعامل بانک ملی ایران با تشریح طرح شماره دو تسهیلات مسکن گفت: در این طرح متقاضیان با سپرده گذاری هر ۲۲۳میلیون ریال، در مرتبه نخست به ازای سه ماه ماندگاری یک برگ اوراق و پس از آن ماهیانه یک برگ اوراق دریافت خواهند کرد، اما نرخ سود سپرده در این طرح ۱۲ درصد است.
به گفته وی، حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب در هر دو طرح، ۱۶۰میلیون ریال و سقف اقساط این تسهیلات حدود ۱۰میلیون ریال در ماه است.
حسین‌زاده در ادامه با بیان این که هر یک برگ اوراق گواهی مسکن معادل ۵میلیون ریال تسهیلات است، اظهار کرد: مشتری می‌تواند پس از دوره‌های مشخص، اوراق خود را به صورت تسهیلات از بانک دریافت کرده و یا اصل اوراق را با نرخ روز در فرابورس معامله کند.
به گفته وی، این طرح علاوه بر این که قدرت تهیه مسکن را میان عموم جامعه افزایش داده و به رونق بازار کمک می‌کند، نرخ اوراق گواهی مسکن را نیز تعدیل خواهد کرد.
مدیرعامل بانک ملی ایران در پاسخ به این سوال که وثیقه مورد نیاز برای این تسهیلات چیست، گفت: به صورت طبیعی می‌توان سند خانه را به عنوان وثیقه در اختیار بانک قرار داد، اما بنا به شرایط، این موضوع قابل تغییر است.
حسین‌زاده افزود: سقف تسهیلات انفرادی در تهران به ازای هر نفر ۶۰۰میلیون ریال به همراه ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات جعاله است و زوجین می‌توانند تا سقف یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
وی اظهار کرد: سقف تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت برای زوجین ۸۰۰میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۶۰۰میلیون ریال است. همچنین سقف میزان تسهیلات جعاله در این مناطق همچنان ۱۰۰میلیون ریال است.
مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به این که دوره بازپرداخت این تسهیلات حداکثر ۱۲ سال و دوره بازپرداخت تسهیلات جعاله حداکثر ۳ سال است، ادامه داد: اوراق گواهی حق تقدم مسکن بانک ملی ایران از تاریخ صدور به مدت دو سال اعتبار دارند و حداکثر یک ماه پس از پایان مهلت انقضای اوراق، امکان دریافت تسهیلات مسکن از طریق شعب بانک میسر است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.