هوادار ۱-۲ استقلال/ مطهری ساز دل آبی‌ها را کوک کرد!

نتیجه بازی معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال همچنان باعث ماندن آبی پوشان پایتخت در صدر جدول رقابت های فصل جاری شد.

هوادار و استقلال امروز (جمعه) در چارچوب دیدار معوقه از هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک استقلال به پایان رسید. با این نتیجه استقلال ۳۸ امتیازی شد و با سه امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس، صدرنشین ماند. هوادار هم با ۱۴ امتیاز در رده دوازدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

گل‌های این دیدار را ژستد در دقیقه ۱۰ (پنالتی) و مطهری در دقیقه ۸۵ برای استقلال و محمد جواد محمدی در دقیقه ۴۰ برای هوادار به ثمر رساندند.

نیمه نخست

امین قاسمی‌نژاد که برای اولین بار در ترکیب ابتدایی استقلال قرار گرفته بود، در دقیقه ۱۰ نفوذ خوبی به داخل محوطه جریمه هوادار داشت و روی بی‌تجربگی محمد حسینی، مدافع حریف و تیزهوشی خودش توانست یک ضربه پنالتی برای استقلال کسب کند. رودی ژستد، مهاجم اهل بنین استقلال پشت این ضربه پنالتی ایستاد و برخلاف شیرجه بشاگردی شوتش را زد و دروازه هوادار را باز کرد.

بازی در نیمه نخست به نسبت متعادل پیگیری می‌شد و توپ و میدان در ابتدا در اختیار بازیکنان استقلال بود اما در ادامه پس از زدن گل توسط ژستد، بازیکنان هوادار بازی را در اختیار گرفتند و فشار خوبی روی دروازه استقلال وارد کردند.

پس از به ثمر رسیدن گل، هوادار جلوتر آمد و حتی می‌توانست به گل برسد اما ضربه سر بازیکن این تیم روی ارسال ضربه ایستگاهی معین عباسیان توسط حسینی مهار شد.

استقلال در دقیقه ۲۵ یک موقعیت عالی ضدحمله برای زدن گل دوم داشت اما شوت ژستد روی پاس خوب عباسیان با اختلاف کمی از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.

شاگردان فرهاد مجیدی در ادامه بازی چند شانس گل‌زنی دیگر هم داشتند که مهم‌ترین آن‌ها در دقیقه ۳۵ بود که مدافعان هوادار خودشان را مقابل شوت ژستد قرار دادند و مانع باز شدن دروازه‌شان شدند.

در این بین، هوادار بیشتر روی توانایی‌های معین عباسیان در ارسال ضربات ایستگاهی و کرنر و اوت دستی حساب باز کرده بود و فشار خوبی هم از این طریق روی دروازه استقلال وارد کرد.

شاگردان عنایتی در نهایت پس از ارسال بلند اوت توسط عباسیان، توپ را در شلوغی محوطه جریمه به مهدی عبدی رساندند و این بازیکن پاس تند و تیزی به شش قدم استقلال فرستاد تا محمد جواد محمدی روی غفلت مدافعان، توپ را قطع کند و دروازه حسینی در دقیقه ۴۰ باز شود.

این نیمه با نتیجه یک، یک به پایان رسید.

نیمه دوم

رضا عنایتی در این نیمه بابک مرادی، بازیکن سابق استقلال را که تا یک ماه پیش در این تیم حضور داشت به زمین فرستاد. مرادی پس از ورود به بازی انگیزه زیادی از خود مقابل استقلال نشان داد و سعی می‌کرد تا در جریان بازی موثر باشد.

نیمه دوم برخلاف نیمه اول تا دقیقه ۸۳ کم افت و خیز دنبال شد و دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه هم ایجاد کنند. شاید فقط بتوان به شوت وریا غفوری در دقیقه ۵۱ به عنوان موقعیت خطرناک اشاره کرد که در میانه راه به امین قاسمی‌نژاد برخورد کرد و حسین‌زاده هم نتوانست به توپ برسد و آن را قطع کند تا این شوت در نهایت به اوت برود.

در دقیقه ۸۳ امیرحسین حسین‌زاده بین مدافعان هوادار نفوذ کرد و در حالی که می‌توانست با پاس، ژستد را مقابل دروازه خالی قرار دهد، اقدام به شوت‌زنی کرد که بشاگردی به خوبی این توپ را مهار کرد و به کرنر فرستاد.

مهدی مهدی‌پور، بهترین پاسور استقلال پشت این ضربه کرنر ایستاد و ارسال بلندی به تیر یک داشت و امیر ارسلان مطهری در میان غفلت مدافعان هوادار خودش را به توپ رساند و با ضربه سر چکشی، دروازه بشاگردی را در دقیقه ۸۵ باز کرد تا استقلال به گل دوم و پیروزی بخش برسد.

در دقایق پایانی این دیدار سیاوش یزدانی با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. این اخراج باعث شد لحظات پرفشاری برای شاگردان فرهاد مجیدی در چند دقیقه پایانی رقم بخورد.

ترکیب هوادار: مهرداد بشاگردی، سید محمد حسینی، مهدی عبدی (صائب محبی، دقیقه ۵۳)، سید محمد ستاری، نیما انتظاری، سپهر روزی طلب، داریوش شجاعیان (محمد چهارمحالی، دقیقه ۶۲)، حسین صادقی (پیمان میری، دقیقه ۷۴)، معین عباسیان (امیر پورمحمد، دقیقه ۷۴)، بابا محمدی (بابک مرادی، دقیقه ۴۶)، محمد جواد محمدی

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، مهدی مهدی‌پور، زبیر نیک‌نفس، ووریا غفوری، جعفر سلمانی (ابوالفضل جلالی، دقیقه ۵۱)، امین قاسمی‌نژاد (ارسلان مطهری، دقیقه ۶۳)، امیرحسین حسین‌زاده (امیرعلی صادقی، دقیقه ۸۳) و رودی ژستد (آرمان رمضانی، دقیقه ۸۳).

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.