دبیر ستاد انتخابات کشور از تعداد ردصلاحیت شده ها و انصرافی های انتخابات مجلس سخن گفت

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: حدود ۸۱۰ نفر از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی رد صلاحیت شده اند.

علی پورعلی مطلق افزود: هیات های اجرایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صلاحیت حدود ۱۰ هزار ۹۶۷ نفر را تایید کرده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین از ۱۲ هزار و ۱۲۳ داوطلب انتخابات مجلس دهم حدود ۲۹۱ نفر انصراف داده اند.
دبیر ستاد انتخابات کشور اظهارداشت: آن عده از داوطلبان که براساس نظر هیات های اجرایی حوزه های انتخابیه تائید صلاحیت نشده اند به استناد تبصره ماده ۵۱ قانون انتخابات مجلس می توانند از تاریخ ابلاغ فرمانداران و بخشداران مراکز حوزه های انتخابیه حداکثر در مدت چهار روز از امروز – ۱۶ تا ۱۹ دی ماه ۱۳۹۴ – از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ به دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها مراجعه و اعتراض خود را اعلام کنند. 
پورعلی مطلق ادامه داد: هیات نظارت استان ها نیز ۲۰ تا ۲۶ دی ماه به اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده رسیدگی می کنند. 
وی یادآور شد: همچنین دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص تمامی داوطلبان و اعلام قطعی اسامی به مراکز حوزه های انتخابیه توسط وزارت کشور از ۲۷ دی تا ۱۶ بهمن ماه خواهد بود. 
دبیرستاد انتخابات کشور افزود: زمان دریافت شکایت از داوطلبانی که در مراحل قبل تایید و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند، از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه خواهد بود و شورای نگهبان از ۲۰ تا ۲۶ بهمن به شکایات رسیدگی می کند. 
پورعلی مطلق خاطرنشان کرد: اسامی قطعی نامزدها نیز ۲۷ بهمن ماه به وزارت کشور اعلام می شود و انتشار اسامی آنان توسط فرمانداران ۲۸ بهمن ماه خواهد بود. 
وی همچنین گفت: زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از ۲۹ بهمن ماه تا ۵ اسفندماه خواهد بود. 
به گزارش ایرنا، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه برگزار می شود. 
برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۲ هزار و ۱۲۳ داوطلب و برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۸۰۱ داوطلب نام نویسی کرده اند. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.