حداکثر حقوق کارمندان در سال 1401 هفت برابر حداقل حقوق/ منابع برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تعیین شد

حاجی بابایی گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حداکثر حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ هفت برابر حداقل حقوق پرداختی خواهد بود. همچنین کمیسیون تلفیق با در نظر گرفتن اعتباراتی، مصوب کرد که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ نیز انجام شود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده، گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حداکثر حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ هفت برابر حداقل حقوق پرداختی خواهد بود. همچنین کمیسیون تلفیق با در نظر گرفتن اعتباراتی، مصوب کرد که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ نیز انجام شود.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود پیرامون لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، گفت: مجموع منابع و مصارف بودجه سال ۱۴۰۱ ۱۳۷۲ هزار میلیارد تومان است که دولت برای آن اعتبار در نظر گرفته است. همچنین ۸۰ هزار میلیارد تومان در کمیسیون برای یارانه ها کنار گذاشته شد که جمع یارانه پرداختی دولت در سال آینده ۲۲۰ هزار میلیارد تومان شد.

وی ادامه داد: با تمام کارهای کارشناسی انجام شده کمیسیون ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی را برای سال آینده در نظر گرفت و حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان به عدد دولت اضافه شد. همچنین ۴ میلیارد دلار ارز ترجیحی به صورت ریالی برای گندم اختصاص دادیم و یارانه کالا‌های اساسی، دارو و گندم حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود و قیمت گندم برای سال آینده ۹۵۰۰ تومان تعیین شد.

وی با بیان اینکه مجلس بر حامل‌های انرژی و یارانه انرژی نورافکن انداخت، تصریح کرد: برای سال آینده ۶۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه بخش انرژی در نظر گرفته شد.

حاجی بابایی درخصوص درآمدهای نفتی در سال آینده، گفت: در تبصره ۱۴ بودجه مشخص شد که درآمد و هزینه نفت و همچنین میزان یارانه سوخت باید مشخص شود به عبارتی جدول شفافیت نفت در بودجه داریم تا بر تاریک خانه نفت نورافکن بیندازیم.

وی در بخش دیگری از این نشست درخصوص کارکنان در سال آینده، عنوان کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، حداکثر حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ هفت برابر حداقل حقوق پرداختی خواهد بود. همچنین کمیسیون تلفیق با در نظر گرفتن اعتباراتی، مصوب کرد که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ نیز انجام شود.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال آینده برای اولین بار یک صندوق برای حمایت از بیماری‌های صعب العلاج راه اندازی شده و برای این صندوق ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصدی و ۵ هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در نظر گرفته شده است. این تسهیلات به افراد بی بضاعت که از قبل شناسایی شده است، پرداخت می‌شود.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.