رییس جمهور چین همراه با هیاتی اقتصادی به ایران سفر می کند

شی جین پینگ رییس جمهوری چین سوم بهمن ماه جاری به دعوت رسمی رییس جمهوری اسلامی ایران در صدر هیاتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر می کند.

رییس جمهوری چین را در این سفر تجار این کشور همراهی می کنند. این نخستین سفر شی جین پینگ رییس جمهوری چین به تهران خواهد بود.
کارشناسان معتقدند این سفر سرآغاز مهمی در دوره جدید مناسبات عمیق دو کشور در عرصه های مختلف است.
مجیدرضا حریری نایب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین درمورد سفر رییس جمهوری چین به تهران گفت که قرار است در این سفر تفاهم نامه هایی در بخش زیرساخت همچون توسعه خطوط ریلی، بنادر و مناطق آزاد منعقد شود.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ۳۰ اردیبهشت ۹۳ برای شرکت در چهارمین اجلاس سران سیکا در شانگهای به چین سفر کرده بود. 
رییسان جمهوری ایران و چین یکم خرداد در جریان این سفر در شانگهای با یکدیگر دیدار کردند. 
روحانی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری ها با چین در بخش های مختلف اقتصادی و فرهنگی است.
رییس جمهوری چین نیز با اشاره به مناسبات و همکاری های ایران و چین در بخش های مختلف و رایزنی های دو کشور در خصوص مسایل گوناگون اظهار داشت :ظرفیت راهبردی و افق گسترده ای در توسعه همکاری های دو کشور وجود داشته و ایران همواره یک شریک راهبردی برای چین به حساب آمده است.
رییسان جمهوری ایران و چین در این دیدار بر ضرورت گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دو جانبه ای، منطقه ای و بین المللی و ارتقای سطح همکاری های مشترک در زمینه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی تهران – پکن تأکید کردند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.