استاندار تهران: بیش از نصف تجهیزات برق تهران فرسوده است

استاندار تهران گفت: بیش از ۵۰ درصد تجهیزات برق تهران بزرگ، عمری بیش از ۲۵ سال دارند و فرسوده هستند که باید هر چه سریعتر نسبت به اصلاح شبکه برق پایتخت و نوسازی تجهیزات فرسوده آن اقدام شود.

سید حسین هاشمی در مراسم افتتاح نیروگاه فتوولتاییک شیخ بهایی تهران اظهار داشت: نرخ ها و قیمت های برق در کشور با توجه به اولویت های اقتصادی به ویژه توجه به تولید باید اصلاح شوند.
وی افزود: رونق در این صنعت با رویه معیوب اقتصادی آن متناسب نیست، پس باید به فکر اصلاح وضعیت قیمت ها باشیم.
استاندار تهران تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد تجهیزات برق تهران بزرگ، عمری بیش از ۲۵ سال دارند و فرسوده هستند که باید هر چه سریعتر نسبت به اصلاح شبکه برق پایتخت و نوسازی تجهیزات فرسوده آن اقدام شود.
وی ادامه داد: این تجهیزات فرسوده در شبکه برق تهران بزرگ، امروز منجر به بالا رفتن هدر رفت انرژی در تهران شده که در شرایط جدید که بیش از پیش بحث افزایش بهره وری در بخش انرژی مورد توجه قرار گرفته باید نسبت به این مسئله توجه شود.
هاشمی استفاده بیشتر از انرژی های تجدیدپذیر را در جهت کاهش هدررفت انرژی و صرفه جویی در مصرف سوختهای فسیلی رویکردی مطلوب عنوان کرد و گفت: وزارت نیرو باید در زمینه توسعه انرژی های تجدیدپذیر با شناسایی راهکارهایی اجرایی، سرعت بیشتری به کار خود بدهد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.