استفاده از ۱۲۰ میلیون خط تلفن همراه در کشور

معاون تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه رشد شتابان و رسیدن به توسعه در حوزه ارتباطات نیازمند همدلی و همزبانی است، گفت: هم اینک ۱۲۰ میلیون خط تلفن همراه در قالب شرکت ها و نسل های مختلف همراه در کشور فعال است.

بابک تراکمه روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت مخابرات گلستان اظهار داشت: همچنین ۳۰ میلیون خط تلفن ثابت در کشور فعال بوده و میزان استفاده کنندگان از شبکه ADSL شرکت مخابرات ایران بالغ بر پنج میلیون نفر است که با توجه به ظرفیت بخش خصوصی این میزان به هشت میلیون نفر می رسد.
وی ادامه داد: امروز رشد ارتباطات تنها در حد نیاز نیستند، بلکه یک ضرورت برای زندگی بهتر و توسعه بیشتر در هر جامعه ای می باشند.
تراکمه فضا و امکانات شرکت مخابرات ایران را سنگ زیرین هشت شرکت زیرمجموعه اپراتورهای جدید بیان کرد که از این شرکت پروانه فعالیت گرفته اند.
معاون تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران افزود: مخابرات پیشرو توسعه ارتباطات کشور است و فضای امروز آن نسبت به سه سال قبل تغییر کرده، بطوری که بعد از خصوصی شدن براساس اصل ۴۴ و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، هیچ بودجه دولتی دریافت نکرده و براساس مولفه های اقتصادی برنامه ریزی شده روی پای خود ایستاده ایم.
تراکمه با اشاره به مساله یکپارچه سازی شرکت های استانی گفت: ساختار جدید شرکت های مخابرات استانی در هیات مدیره مخابرات تصویب و به زودی ابلاغ می شود که این ساختار براساس نظرات مشاوران داخلی و خارجی، مدیران و کارشناسان مخابرات و تحولات حوزه ارتباطات و و فناوری اطلاعات تدوین، تصویب و آماده ابلاغ شده است.
وی افزود: تناسب بین پست های مدیریتی و کارشناسی، چابک سازی، شفافیت ارتباط بین سطوح مختلف، سازگاری با تحولات جهانی در عرصه ساختاری و تکنیکی و فناوری و پرهیز از موازی کاری از جمله ویژگی های ساختار جدید است، در همین حال ایجاد حوزه تجاری و حرکت به سمت ساختار فرایندی از دیگر مشخصات آن بوده به نحوی که سیاستگذاری در شرکت مخابرات ایران و عملیات اجرایی به استان ها سپرده شده است.
تراکمه با اشاره به برنامه تحول شرکت مخابرات ایران که در سه سال گذشته اجرایی شد نیز گفت: اساس برنامه تحول، تدوین استراتژی در حوزه های مختلف بویژه عملیات، شبکه و تجاری سازی بود تا مشتری مداری و پاسخگویی آنی به مشتریان اجرایی شود.​
وی با اشاره به اینکه نگاه به به شبکه تلفن ثابت به عنوان بستر اصلی خدمت به مخاطبین می باشد، یادآور شد: یکی از محاسن ارتباطات کشور این است که صفر تا ۱۰۰ همه مسائل براساس دانش بومی طراحی و اجرا شده است و تنها در بخش تامین برخی کالاها نیاز به واردات داریم.
در این آیین از خدمات سید مهدی حسینی مدیر عامل پیشین مخابرات گلستان قدردانی و طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، غلامعلی شهمرادی به عنوان مدیر عامل جدید شرکت مخابرات استان منصوب شد.
سید مهدی حسینی پس از ۳۱ سال و ۱۱ماه کار بازنشسته شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.