جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد

رییس جمهوری آغاز مسئولیت دکترعلی عسگری رییس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و نخستین حضورش درهیات وزیران را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد که روحیه مسئولانه وی به پیشبرد برنامه های پیشرفت کشور کمک کند وجهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهار کرد: همه ما برای حل مشکلات و تحقق اهداف پیشرفت کشور وظایفی داریم و مأموریت سازمان صدا و سیما فراهم آوردن زمینه برای حضور ، مشارکت و مسئولیت پذیری مردم در همه امور به ویژه مسائل اقتصادی است .
وی گفت : در کنار اقدام برای جذب سرمایه و تکنولوژی خارجی ضروری است حداکثر تلاش برای جذب سرمایه های داخلی و مشارکت عموم مردم در توسعه و پیشرفت کشور بکار گرفته شود و لازمه این کار، تقویت امید به آینده است.
رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت تقویت بیش از پیش اعتماد میان مردم و دولت، افزود : رفتار و عملکرد سیاسی مردم نشان می دهد که به دولت اعتماد دارند و جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد .
روحانی اظهار کرد: در حوزه فرهنگی هم تلاش صدا و سیما باید در جهت رفع کاستی ها و تشویق اقدامات مثبت باشد و به جای بزرگ نمایی نگرانی ها، تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد.
در ادامه، دولت با پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.
بر اساس تصمیم هیات وزیران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال ۱۳۹۵ نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آنها، در مجموع به تعداد ۲۰۰ هزار واحد با سفته زنجیرهای اقدام می کند.
سقف فردی تسهیلات برای ۱۲۰ هزار واحد برابر مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال و برای ۸۰ هزار واحد در روستاهای مرزی و جزایر، متقاضیان تخریب و نوسازی (درجاسازی) مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.