چینی‌ها آمریکا را می‌خرند!

اتباع چینی سال گذشته میلادی با خرید چندین میلیارد دلار املاک و مستغلات در داخل آمریکا به بزرگترین خریداران خارجی دنیا بدل شدند و هم اکنون به دنبال دارایی‌ها و کمپانی‌های ساحلی و دریایی ایالات متحده هستند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس مطالعه صورت گرفته توسط گروه رایزنی روزن و جامعه آسیا مشخص شد اتباع چینی تاکنون بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار برای خرید املاک تجاری و مسکونی در داخل ایالات متحده سرمایه گذاری کرده‌اند و به بزرگترین خریداران خارجی منازل و املاک آمریکا بدل شده‌اند.
این حجم بزرگ در خرید املاک آمریکا به بازار املاک و مستغلات این کشور کمک کرده است تا از بحران مالی و رکودی که با آن مواجه شده است، خارج شود.
در این مطالعه همچنین مشخص شده است احتمال این مساله که این سرمایه‌گذاری به دو برابر یعنی ۲۱۸ میلیارد دلار برسد وجود دارد.
در این مطالعه همچنین آمده است، آنچه که چین را در این زمینه متفاوت می‌کند و باعث می‌شود تا این هزینه‌های هنگفت میلیارد دلاری در املاک و مستغلات آمریکا سرمایه‌گذاری شود بسیار اهمیت دارد و امری منحصر به فرد در زمینه منازل مسکونی در ایالت متحده محسوب می‌شود.
بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ خریداران چینی بیش از ۱۷ میلیارد دلار در املاک تجاری آمریکا سرمایه‌گذاری کردند که تقریبا نیمی از این مبلغ در سال گذشته میلادی سرمایه‌گذاری شده است. همچنین در دوره مشابه دست کم ۹۳ میلیارد دلار برای خرید منازل مسکونی آمریکا سرمایه گذاری شده است و تا مارس ۲۰۱۵ خرید منازل مسکونی در داخل آمریکا از سوی اتباع چینی در مجموع ۵ / ۲۸ میلیارد دلار بوده است.
پیش از این کانادایی‌ها بودند که بزرگترین خریداران خارجی منازل مسکونی و املاک آمریکا به شمار می‌رفتند. همچنین باید خاطرنشان کرد که منازل مسکونی بسیار گران قیمت بیشتر در نیویورک، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و سیاتل توسط چینی‌ها خریداری شده‌اند و شیکاگو، میامه و لاس وگاس نیز اتباع چینی را به خود جذب کرده‌اند. چرا که دارای سواحل بسیار زیبا بوده و خریداران چینی منازل بسیار زیبای ساحلی را در آنجا خریداری کرده‌اند.
در این گزارش همچنین آمده است: در سال گذشته میلادی اتباع چینی به صورت میانگین برای هر منزل در داخل ایالت متحده مبلغ ۸۳۲ هزار دلار هزینه کردند که در مقایسه با سایر خریداران خارجی بسیار زیاد است.
در این گزارش همچنین عنوان شده است: اکثر مبالغ پرداختی برای املاک و مستغلات آمریکایی از سوی چینی‌ها به واسطه هزینه‌های شخصی و ثروت شخصی آنها پرداخت شده است و همین امر باعث شده که چینی‌ها علاوه بر اینکه در داخل کشورشان دارای املاک تجاری و شخصی باشند در داخل آمریکا نیز منازل و املاک تجاری زیادی داشته باشند.
از سال گذشته میلادی سرمایه‌گذاری هنگفت چینی‌ها در املاک تجاری و مسکونی آمریکایی و خروج ارز از این کشور باعث بروز نگرانی برای دولت پکن شده است و این مساله در حالی مطرح شده که ارزش یوآن پول رایج چین سیر نزولی خود را همچنان ادامه می‌دهد.
علاوه بر این مشخص شده است که بسیاری از تجار چینی و کمپانی‌های این کشور کارخانجات و املاک تجاری در آمریکا را خریداری کرده‌اند.
به طوری که ماه گذشته میلادی یکی از بزرگترین تجار و گروه‌های تجاری چین مجموعه ۱۴۰۰ هتل‌ کارل سان را که صاحب آن برند رادیسون است، خریداری کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.